1 aydır Sinem'in kemiklerini bekliyorlar

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde kaybolan ve 3 yıl sonra battaniyeye sarılı olarak kemikleri bulunan Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un ailesi 1 aydır İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda DNA testi yapılan kızlarının kemiklerini bekliyor.

1 aydır Sinem'in kemiklerini bekliyorlar

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü 2'nci sınıfa giderken 2010 yılı temmuz ayında sınava girmek için İstanbul Çatalca'dan geldiği İnegöl'de kaybolan Sinem Yurdanur'un battaniyeye sarılı kemik ve saçlarına geçtiğimiz Şubat ayında, ilçeye bağlı Çayyakan Köyü Boğazova Mevkii'nde 50 metrelik uçurumda battaniyeye sarılı olarak bulundu. Genç kızın ailesine cep telefonu ilehaber verilirken kemik ve saçları, DNA testi yapılması için kurye aracılığı ile İstanbul Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.
Cinayet, Sinem Yurdanur'u öldürdükten sonra intihar eden sevgilisi Emrah Kaya'nın yakın arkadaşı olan, olayla ilgili tek bilgi sahibi olduğu belirtilen Rıfat A.'nın çektiği vicdan azabına dayanamayıp olayı itiraf etmesi sonucu ortaya çıktığı ifade edildi.

İstanbul'da oturan Sinem Yurdanur'un babası Tahsin Yurdanur, kızının kemiklerinin toprağa verilmek üzere kendilerine hale teslim edilmediğini söyledi. Normal şartlarda 2 hafta içersinde teslim edileceği belirtilen kemiklerin 1 aya yakın süredir verilmediğini anlatan Tahsin Yurdanur, "Üç yıl kızımın bulunmasını bekledim. 1 aydır da kızımı kabrine uğurlamak için kemiklerini bekliyorum. Bu hafta belki verilebilir" dedi. Cinayetle ilgili soruşturma İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!