Sağlıklı sandığımız 8 popüler içecek

1 2 3 4 5 6 »
Sağlıklı sandığımız 8 popüler içecek

Statista'ya göre 2010'dan beri, bazı popüler yiyeceklerin düşündüğümüzden önemli ölçüde sağlıksız olduğu ortaya çıktı. Özellikle hala trend olmaya devam eden bu besinlerin "sağlıksız" yiyecekler listesinde olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız! İşte son 10 yılda sağlıklı sandığımız popüler 8 yiyecek...


Meyve ve detoks suları;

Meyve suları bir süredir hayatımıza dahil olmaya devam ediyor. Markette satılan ve özellikle sıkma meyve suları sandığımız daha sağlıklı değil. Quartz'ın yaptığı açıklamaya göre, 1960'da Amerikalıların her yıl 20 kiloportakal suyu içtiklerini bildirdi.
Amerikan Tıp Birliği Jurnalinde yayınlanan bir 2019 çalışmasına göre meyve suyundaki şeker içeriği büyük tehlike saçıyor. Yapılan çalışmada 45 yaş ve üzeri erkeklerde %100 doğal bile olsa her 355 ml meyve suyu erken ölüm riskini %11 artırıyor. Miktarı arttıkça oran da artıyor. Meyve suları dışında çok popüler olan detoks suları da sağlığımız açısındanbüyük risk atıyor. Meyve ve sebze suyunu sıktığımız da çoğunlukla lif kısmınıçöpe atıyoruz. Ancak vücudumuzun asıl ihtiyacı olan kısım, lif kısmıdır. Lif olmadanvücut kendini tamamlayamaz ve insülini düşürür, bu durumda kendimizi aç hissederiz.

Kategori: Yaşam 12 Aralık 2019, 14:29
Türkiye yerli ve milli patates tohumları üretiyor
Türkiye yerli ve milli patates tohumları üretiyor

3,315 15