"Winnti" bu sefer oyun geliştiricilerine saldırıyor

1 2 3 4 »
"Winnti" bu sefer oyun geliştiricilerine saldırıyor

Çok oyunculu çevrimiçi oyunlar geliştiren şirketlere odaklanan yeni bir truva atı keşfedildi. Arkasında Winnti adlı hacker grubunun olduğu tahmin edilen zararlı yazılım, oyun içi para birimlerini ele geçirmeye odaklanıyor.
Global oyun endüstrisi, hacker gruplarının da olağan hedefi haline geldi. Siber güvenlik kuruluşu Eset, çok oyunculu çevrimiçi oyunlar geliştiren şirketlere odaklanan yeni bir truva atı keşfetti. Oyunlarda arka kapı açan bu truva atı, Winnti Group adlı hacker grubuna oyun içi para birimlerini kendi finansal kazançları için manipüle etme imkanı tanıyor.
Eset araştırmacıları, Winnti Group tarafından kullanılan ve MMO (kitlesel çok oyunculu çevrimiçi) oyunlar geliştiren birkaç video oyunu şirketini hedefleyen yeni bir modüler arka kapı keşfetti. Eset tarafından 'PipeMon' olarak adlandırılan bu zararlı yazılım, Güney Kore ve Tayvan'daki şirketleri hedef alıyor. Bu şirketler tarafından geliştirilen video oyunları tüm dünyaya dağıtılıyor ve popüler oyun platformlarında binlerce eşzamanlı oyuncuya sahip.

Kategori: Teknoloji 05 Haziran 2020, 16:30
Ramazan ayında herkese hediye internet
Ramazan ayında herkese hediye internet

415 4