Virtuözler ailesi Bursa'da

07 Nisan 2016, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ünlü viyolonsel sanatçısı ve şef Alexander RUDIN'i, ülkemizdeki 30.yılında dünya çapındaki iki oğlu ile aynı sahneye taşıyor!

Türkiye'ye gelişinin 30.yılını kutlayan Ünlü Rus Viyolonsel sanatçısı ve orkestra şefi Alexander RUDIN, oğulları Keman virtüözü Fedor RUDIN ve Piyanist Ivan RUDIN'le birlikte L.v.BEETHOVEN'in Keman Piyano ve Viyolonsel için yazdığı görkemli yapıtı "Üçlü Konçerto"sunu seslendirecekler. Alexander RUDIN konserde hem orkestrayı yönetecek, hem de solist olarak yer alacak.

Bir baba, iki oğul, üç virtüöz !

Keman sanatçısı Fedor RUDIN, 12 yaşındayken Weinmar Louis Spohr Keman Yarışması'nda 1.lik ödülü, 2003 yılında İtalya "Andrea Postacchini Keman Yarışması'nda 1.lik ödülü, 2007 yılında Novosibirsk'te düzenlenen "Uluslararası Keman Yarışması'nda 2.lik ödülü , Mart 2011'de Rusya "Uluslararası Yankelevitch Keman Yarışması'nda 1.lik ödülünün sahibi oldu. Sanatçı "Ensemble Instrumental des Virtuoses  de Paris" topluluğunun da şefi.

Piyanist Ivan RUDIN ise, 2007'de İtalya Cantu-Como uluslararası piyano yarışmasında 2.lik ödülü, 2008 de Kazakistan Almati'de düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında 2.lik ödülü, 2010'da Yunanistan'da düzenlenen Maria Callas Yarışmasında 3.lük ödülü aldı. Aynı zamanda Uluslararası "Arslonga" Müzik Festivali sanat yönetmeni.

Küçükçalık Tekstil katkılarıyla gerçekleşecek konserde, ikinci yarıda ise, Şef Alexandr RUDIN'in yönetimindeki BBDSO, Beethoven'in 30 yaşında bestelediği ilk senfonisi olan 1.Senfonisini seslendirecek. Eser, "deha" olarak tanımlanan büyük bestecinin yaşamındaki ilk senfonisi olması açısından büyük bir önem taşıyor.