Vee Perde Bursa Tiyatro

05 Mart 2019, 20:30 Tayyare Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

7 yaş ve üzeri için uygun

  • Etkinlik Detayları
Vee Perde oyunu Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde seyircilerle buluşacak.

Oyun iki eski komedyenin, Cahide ve Adnan hikâyesini anlatmaktadır. Bir zamanlar şöhreti doruklarda yaşamış olan bu iki sanatçının, hem bir birleriyle olan çekişmeleri, hem de gösteri dünyasının acımasız ve ezici etkisi, Türk Tiyatro ve Kabare tarihinden örneklerle ve geçmişe duyulan özlemle seyirciye aktarılmak istenmiştir.

Cahide, küçük bir eve sıkışmış, anılarla ve Adnan'dan alacağı intikamın gününü bekleyerek günlerini geçirmekte. Tekrar ve bu sefer Adnan 'sız tek başına o şaşalı günlere dönmenin hayalini kurmakta ve bunun içinde menajer yeğeni Efe' ye hayatı zindan etmekte, Adnan'la 22 yıldır hiç görüşmüyorlar, sahnede parmağıyla göğsünü dürtmesi ve tükürerek konuşması Cahide'yi çileden çıkarmış. Ancak Cahide'nin Adnan'ı affetmemesinin en büyük sebebi, ne parmağıyla dürtmesi, ne de tükürerek repliklerini söylemesi, onu inciten ve kıran en büyük olay, bir akşam gösteriden sonra Adnan'ın gelip sahneyi bıraktığını söylemesi ve Cahide'yi öylece bırakması.

Adnan sahneyi bıraktıktan sonra Bursa'ya kızının yanına yerleşmiş ve sessiz sakin bir hayat sürmekte. 22 yıl sonra gelen bir televizyon programı teklifi bu iki oyuncuyu zorda olsa bir araya getiriyor ve çekim sonucu tabi ki fiyasko ile noktalanıyor. Cahide'nin kalp krizi geçirmesi ikilinin arasında ki buzların çözülmesine yardımcı oluyor. Sonunda iki yaşlı komedyen Bursa'da sanatçılar için yapılan bir yaşlılar yurduna gidiyorlar.

Bilet fiyatları: 1. Kategori - 78.50 TL, 2. Kategori - 67.00 TL

- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.
- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.