Üniversiteliler Panzehir Avı'na çıktı

25 Ekim 2013 - 06 Kasım 2013
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Türkiye'de ilk kez bir sinema filmine özel olarak gerçekleştirilen üniversite etkinliği Panzehir Avı, Panzehir filmi öncesi 21 Ekim tarihinde başladı. 6 farklı üniversitede gerçekleştirilecek etkinlikte, öğrencileri sürpriz hediyeler bekliyor.

 


 

Dosyaları bilgisayarınıza yükleyebilmek için lütfen üzerine tıklayınız:
Panzehir Avı Basın Bülteni.docx


Üniversiteliler Panzehir Avı'na çıktı

Türkiye'de ilk kez bir sinema filmine özel olarak gerçekleştirilen üniversite etkinliği Panzehir Avı, Panzehir filmi öncesi 21 Ekim tarihinde başladı. 6 farklı üniversitede gerçekleştirilecek etkinlikte, öğrencileri sürpriz hediyeler bekliyor.

Şubat 2014'te vizyona girecek Panzehir filmi için üniversitelilere özel hazırlanan oyun kurgusu "Panzehir Avı" başlıyor. İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi'ni kapsayan etkinlik, belirli kampus ve partner kulüpler ile gerçekleştirildi. Resmi duyuruları 21 Ekim tarihinde başlayacak olan Panzehir Avı'na son katılım tarihi ise 5 Kasım.

En iyi skor yapan ekibe tablet bilgisayar ve gala davetiyesi

25 Ekim tarihinde resmi olarak başlaması planlanan Panzehir Avı etkinlikleri, 6 Kasım tarihinde son bulacak. 6 üniversitede 1'er gün maksimum 3 saat boyunca gerçekleşecek Panzehir Avı'nda en iyi skor yapan ekibe 3 adet tablet bilgisayar hediye edilecek. Ayrıca her turda yer alacak 3 kişilik ekiplerden ilk 3'e girenlere katılım ve başarı belgeleri verilecek. Her üniversitede 1. olan ekip ise filmin galasına katılmaya hak kazanacak.

Panzehir Avı Nasıl Oynanıyor?

Sabah saat 10'da, ekipler start noktasındaki alana gelir, kısa oryantasyon yapılır ve kendilerine 1'er adet kampüs haritası teslim edilir. Hakemin sorduğu bilmece ve sonrasında çaldığı düdük ile 1. tur başlar. Start noktası dışında toplamda 6 istasyonda bir istasyon görevlisi ve kırmızı istasyon bayrağı bulunmaktadır. Start noktasında sorulan bilmece ile birlikte ekipler, kendilerine baştan bildirilmemiş ve sadece önceki istasyonlarda bulacakları ipuçları ile ilerleyebilecekleri sonraki istasyonlara en kısa sürede varmaya çalışırlar. Panzehirini bulan ve start noktasına getiren ilk ekip oyunu kazanır.
Panzehir Avı oyununa başvuruları www.panzehiravi.com adresi üzerinden yapabilirsiniz. Başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucunda 1 tur için 5 ekip seçilecektir.
Yarışma ile ilgili duyuruları ise; https://www.facebook.com/PanzehirFilmi ve https://www.twitter.com/PanzehirFilmi adreslerinden takip edebilirsiniz.


www.insigniayapim.com

www.caglararts.com


Bülten detaylı bilgi için: Optima İletişim/0212 347 79 11/ Gamze Tüfekçi /gamze@optima-tr.com


Panzehir Avı Hakkında:

• Şubat 2014'te vizyona girecek «Panzehir» filmi için üniversitelilere özel hazırlanan,
• Üniversite kulüplerinin işbirliği ile gerçekleşecek,
• eğlence ve macera dolu bir "hazine avı" oyunudur.

Amaç verilen ipuçlarını kullanarak kampüste panzehiri bulmaktır. En kısa zamanda oyunu bitiren ekip ödülün sahibi olur. Kampüsün içinde 3'er kişiden oluşan en az 5 ekip ile gerçekleştirilir. En fazla 2 saat süreli (oryantasyon ve hazırlıklar ile 3 saat) ve her kampüste 1 tur olacak şekilde düzenlenir. Üniversiteden başvuru talebinin fazla olması durumunda 1 gün içinde 2 tur yapılabilir. (Saat aralıkları 10-13 / 14-17)
6 üniversitenin genel sıralamasındaki en iyi zamanı yapan ekibin her bir üyesi Tablet bilgisayar kazanır. Bunun dışında katılan tüm ekip üyelerine katılım belgesi verilir. Her üniversitede 1. olan ekip filmin galasına katılmaya hak kazanır. (Kontenjan 3 kişidir)

Gerçekleşecek Üniversiteler
• Dokuz Eylül Üniversitesi: 25 Ekim 2013 Cuma
• Marmara Üniversitesi: 30 Ekim 2013 Çarşamba
• Selçuk Üniversitesi: 31 Ekim 2013 Perşembe
• İstanbul Üniversitesi: İlan edilecektir.
• Uludağ Üniversitesi: İlan edilecektir.
• Gazi Üniversitesi: İlan edilecektir.