Uluslararası Hazreti Üftade Sempozyumu

18 Nisan 2014 - 20 Nisan 2014 Tayyare Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi ve Kerim Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'nın ortaklaşa düzenledikleri 'Uzaktaki Yakîn' Uluslararası Hazreti Üftâde Sempozumu 18 -19-20 Nisan tarihlerinde Bursa'da gerçekleştirilecek.

Düşünce, ahlak ve gönül dünyâsında asırlar boyunca büyük iz bırakan Âriflerin Sultânı Üftâde Hazretleri'nin, mânevî şahsiyetinin daha iyi anlaşılması ve günümüz insanıyla buluşturulması amacıyla, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sâhipliğinde düzenlenecek olan sempozyum, yaklaşık 25 yerli yabancı akademisyenin katılacağı oturumlarla Tayyare Kültür Merkezi'nde yapılacak. TÜRKAD'dan yapılan açıklamada, Üftade Hazretleri'nin tasavvufi, tarihi ve ebedi açıdan daha iyi anlaşılmasına yönelik uluslar arası sempozyumun Bursa'da gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, sempozyuma ABD Kuzey Carolina Üniversitesi Dini Etüdler Bölümü'nden Prof. Dr. Carl Ernst, İstanbul üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden Doç. Dr. Ekrem Demirli, ABD Boston Üniversitesi'nden Prof. Dr. James Morris'in de katılacağı vurgulandı.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın