Tuğba Yurt konseri

16 Ekim 2015, 22:00 Jolly Joker Bursa
İzleyici Kitlesi

18 yaş ve üzeri için uygun

  • Etkinlik Detayları
Son dönemin en iyi çıkış yapan sanatçısı olan başarılı yorumcu Tuğba Yurt, 16 Ekim akşamı Jolly Joker Bursa'da en sevilen şarkılarını seslendirecek.

Belçika'da dünyaya gelen Tuğba Yurt, 11 yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Batı Müziği eğitimi aldı. Şarkıcı ayrıca uzun yıllar Bursa Senfoni Orkestrası'nda viyola çaldı ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev aldı. Tuğba Yurt'un ilk albümü 6 Aralık 2013 tarihinde 3 Adım Müzik etiketiyle yayımlanan 5 şarkılık "Aşk'a Emanet" albümüdür. "Aşk'a Emanet" adlı ilk albümünün çıkış parçası olan "Ağır Yaralı", Lara Sayılgan yönetmenliğinde kliplendi.

Sanatçı, 30 Nisan 2014 tarihinde 1994 yılında Sertab Erener'den dinlenen ve sözleri Sezen Aksu, müziği ise Sezen Aksu ve Uzay Hepari imzası taşıyan "Sakin Ol" şarkısına Doğukan Manço ile birlikte single çalışması yaptı. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekimleri tamamlanan ve Kardeş Payı ekibinin de yer aldığı klip 60 milyonu aşan izlenme oranı ile Türkiye'nin 2014 yılında en çok izlenen klipleri arasına girdi.

Tuğba Yurt ardından 2 Eylül 2014 tarihinde söz, müzik ve düzenlemesi Gökhan Özen'e ait olan Aşk Sanmışız'ı kendine has yorumuyla sevenleriyle buluşturdu. 2015'in yaz aylarına girerken 27 Mayıs 2015 tarihinde sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan ve daha önce yine Sezen Aksu'dan dinlenen "Oh Oh" adlı şarkıyı DMC etiketiyle yayımladı. Düzenlemesi Serkan Balkan, remix versiyonu ise David Şaboy imzası taşıyan şarkının klip çekimleri Mustafa Özen tarafından Beykoz Kundura Fabrikası'nın içerisindeki platoda gerçekleştirildi. Eski mahalle kültürünün anlatıldığı klipte Tuğba Yurt'a 85 kişilik bir cast ekibi eşlik etti.