Anahtar Kelime

Lütfen aramak istediğiniz etkinlik ile ilgili bir veya bir kaç kelime yazınız.

Kategori Mekanlar Tarih Aralığı Belirleyin

Lütfen aramak istediğiniz tarih aralığını belirleyiniz.

Keşanlı Ali Destanı Bursa Tiyatro

Haldun Taner'in unutulmaz eseri Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu sahnesinde...

Kanlı Düğün Bursa Tiyatro

Hikayemiz; Kadınlara ve erkeklere, yazgıya ve bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair... hikayemiz; bıçakla, küçücük bir bıçakla, kararlaştırılan günde, iki erkeğin bir kadına aşkları yüzünden birbirini öldürmesine dair...

Barış Oyunu Bursa Tiyatro

Aritofanes'in 2400 yıl önce yazdığı Barış adlı komedyası Atinalı Trigaius'un barışı, bereketi ve neşeyi yeniden Atina'ya getirmesini konu ediniyor.

Uyku Nereye Kaçar?

Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem'in uykusu kaçmıştır... İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Bilmem.. Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, sence uyku nereye kaçar?

Anlatılan Senin Hikayendir Bursa Tiyatro

Bir insanı tanımak demek, onun hikayesini bilmek demektir." Gülerken ağladığımız, ağlarken güldüğümüz bir oyun bu.

Gizli Emir Bursa Tiyatro

Melih Cevdet Anday'ın 1970 yılında yazdığı Gizli Emir, Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Tiyatro Alesta ortak yapımı ile sahneye taşınıyor.

Arzu Tramvayı Bursa Tiyatro

"Arzu Tramvayı" yıllar sonra perdesini açıyor. Dünya klasiğinin biletleri satışta! 75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan ve tiyatro için bir dönüm noktası olarak kabul edilen Arzu Tramvayı, izleyicisiyle buluşuyor.

Cadı Avı Bursa Tiyatro

'Barıştan, umuttan, hatta aşktan yana git gide kuraklaşmış coğrafyamızda binlerce yıl yaşamı korumuş, lnanna'ya, sonra Hekate'ye, en son Venüs'e...

Pi Hanımın Tarifsiz Kurabiyeleri Bursa Tiyatro

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. o kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti' yi sürekli işten kovar...

İkinci Bahar Bursa Tiyatro

Cihat Tamer; 56. sanat yılını İkinci Bahar adlı oyunu ile seyircilerle buluşuyor!

Elif'in Düşleri Bursa Tiyatro

Elif'in Düşleri oyunu, Bursa Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu sahnesi'nde sizlerle...

Bir İnce Sızı Nisan 1915 Bursa Tiyatro

Tufan Gündüz'ün "Nisan'ın İki Günü" adlı romanından Tufan Gündüz ve Faruk Emre Özünlü tarafından uyarlanan oyunda, 1915 yılının Nisan ayında geçen iki farklı drama ve mücadeleye tanık oluruz. Bir tarafta siyasi hırsların gün yüzüne çıktığı bir ortamda dağılan bir ailenin dramına ve yaşam mücadelesine şahit olurken, diğer tarafta Gelibolu'daki düşman çıkarması sırasında farklı coğrafyalardan gelen askerlerin yoksullukla ve savaşla dağılmış yaşamlarının dram dolu hikayelerine ve bütün zorluklara rağmen birbirlerine ve yaşama tutunma mücadelelerine şahit oluruz.

Küçük Prens Bursa Tiyatro

Küçük Prens Sahra Çölü'nde bir pilotla Karşılaşır. İşte olan biteni de bu pilot anlatır bize.

Hedda Gabler Bursa Tiyatro

Hedda Gabler, 5 Kasım'da Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda sahneleniyor.

Azınlıkta Kaldık Bursa Tiyatro

Uğur Yücel uzun bir aradan sonra Azınlıkta Kaldık gösterisi ile sahnede...

Eylül Bursa Tiyatro

''Hepiniz bu hikayeyi biliyorsunuz ama görmezden geliyorsunuz.'

Aşk Geçmişim Bursa Tiyatro

Aşk Geçmişim oyunu yeni sezonda izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Fısıltı Odası Bursa Tiyatro

Klasik müzik dünyasının büyük bestecilerinden olan Bay Remor'un ilginç hikâyeleri 'Fısıltı Odası'nda hayat buluyor.

Ateşin Sahibi Kim Bursa Tiyatro

İlk sezonunda Nilüfer Tiyatro Festivali, Irmak Okulları'nın yanı sıra Türkiye genelinde pek çok belediye gösterimi yapan "En Gerçek Masal" ikinci sezonuna başlıyor. Çocuklar "En Gerçek Masal"da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliği, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik, hareket tasarımı ve şarkılarla izliyorlar.

Yalnızlıkla Nasıl Savaşılır? Bursa Tiyatro

"Bu duyguyla yaşayacaksın. Her sabah kalkıp gülümseyeceksin. Bu kalp kırıklığının, bu acının içinden zorla gülümseyip geçeceksin ve yalnızlığa yenildiğini asla belli etmeyeceksin. Hepimiz nasıl yapıyorsak sen de aynını yapacaksın."

Kader Can Bursa Tiyatro

Babalar ölür, sonra çocukları... Bulut ölür, yağmur olur, insan ölür, toprak olur, rüzgar eser, kaya olur... Bundan da çok güzel rap olur. Kader Can'ın 12 aylık askerlik hikayesi, biraz öncesi, biraz da sonrası... Kendi kabuğuyla geçen bir ömür, koşullar, yollar, postallar ve annesi... Biraz savaş, biraz aşk, tek nefes, tek perde, Kader Can'ın hikayesi kılçıksız sahnede.

Ormantik Komedi Bursa Tiyatro

Ünlü oyuncu NECMİ YAPICI'nın yazıp yönettiği muhteşem güldürü oyunu " ORMANTİK KOMEDİ" Bursalı tiyatroseverler ile ilk kez buluşuyor.

Ran Bursa Tiyatro

Ran 17 Kasım'da Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi'nde Bursalılarla buluşuyor...

Burda Olan Burda Kalır

Zafer Algöz ve Can Yılmaz'dan "Burda Olan Burda Kalır" Son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerindeki paylaşımları ile büyük beğeni toplayan Can Yılmaz ve Zafer Algöz, takipçilerinin birlikte gösteri yapın çağrısına daha fazla kayıtsız kalamadı. 'Burda Olan Burda Kalır' adını verdikleri gösterileri ile seyirci karşısına çıkmaya devam ediyor.

Hayat Kime Güzel? Bursa Tiyatro

Tekin Duman & Çınar Şahin'in yazdığı "Hayat Kime Güzel?" oyunu sizlerle...

1 2 »