Solo Türk Bursalılarla buluşuyor!

31 Mayıs 2014, 13:00 - 08 Haziran 2014, 13:00
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Havacılık Festivali'ne Solo Türk konuk oluyor.

Akçalar'ın yanı başındaki, Nilüfer'in yeni mahallelerinden Fadıllı'da düzenlenecek olan festivale Bursa'nın yanı sıra Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurt dışından katılımcıların gelmesi bekleniyor.
Nilüfer Belediyesi İkinci Havacılık Festivali için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Sivil havacılık ve yamaç paraşütü tutkunlarını bir araya getirecek olan etkinlik, 31 Mayıs günü saat 13:00'de açılış konuşmalarıyla başlayacak. İki gün sürecek festival boyunca ultralight ve microlight gösteri uçuşları, paramotor gösterileri, yarasa adam uçuşları, yamaç paraşütü ve serbest paraşüt atlayışları yapılacak. Festival programında doğa yürüyüşleri ve Ayvaini Mağarası turu ile mağaracılık eğitimleri de düzenlenecek.

Fadıllı'da festival hazırlıkları ise son sürat devam ediyor. Festivale katılacak olan uçak pilotları için göl kenarında hazırlanan pistin tamamlanması için Nilüfer Belediyesi'nin iş makineleri hummalı bir çalışma içinde. Çalışmalar hakkında bilgi veren Nilüfer Belediyesi Nilüfer Sportif Havacılık Kulübü Hava Sporları Sorumlusu Rasim Kuşçu, sivil havacılığa olan ilginin arttırılmasının amaçlandığı festivalde uçak ve helikopter pilotlarının  Fadıllı'ya iniş yapacağını belirterek " RC uçak gösterilerinin izlenebileceği festival alanında hafif sınıf uçakların iniş yapabileceği doğa ile uyumlu pistin yapımı, bölgede yakında hizmete girecek hava parkı için önemli bir başlangıç." dedi.

Bu arada Fadıllı pistinde deneme uçuşları da başladı. Jeoloji Mühendisi Mustafa Yavuz "Cayrokopter" isimli döner kanatlı iki kişilik uçağıyla  Fadıllı'daki piste indi.. Uluabat semalarında uçuş keyfini olağanüstü manzara eşliğinde yaşayan  Mustafa Yavuz, Nilüfer Belediyesi Fadıllı pisti tamamlandığında planörlerin, ultralight ve microlight hava araçlarının da güvenli bir şekilde kalkış ve iniş yapabileceğini söyledi.

Dünyaca ünlü Solo Türk Bursalılarla buluşuyor

 Solo Türk 8 Haziran Pazar Günü Işıklar Askeri Lisesi tarafından düzenlenen şenlik kapsamında Yunuseli Havaalanı'nda şov gerçekleştirecek.

Etkinliğe birçok kurum ve kuruluş destek verirken, şenlikte planörlerden model uçaklara, yarasa adamdan paraşütle atlayışa kadar birçok gösteri meraklılarıyla buluşacak.
Saat 12:00'de başlayacak etkinlikte dünyaca ünlü Türk akrobasi uçağının gösteri uçuşu gerçekleşmesinin ardından Grup Gripin konseri ve havai fişek gösterisi yapılacak.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın