Senfoni eski dostlar için çalıyor!

10 Nisan 2014, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Türkiye ile Polonya arasındaki ilişkiler, Sultan Mehmet Çelebi'nin Polonya Kralı Władysław Jagiełło'nun elçisini Bursa'da kabul ettiği 1414 tarihine dayanmaktadır.

 Karşılıklı diplomatik ilişkilerin başlangıcı olan bu olayın 2014'e tekabül eden 600. yıldönümü bir kez daha Bursa'da kutlanacak ve söz evrensel müziğin olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde gerçekleşecek konserde,akıllardan uzun zaman çıkmayan Piyanist filminin Polonyalı orkestra şefi Tadeusz Strugała , orkestrayı yönetecek. Türkiye'de bu güne kadar 420'nin üzerinde konser yapan ünlü Şef yine Bursalı müzik severlerle buluşacak.

Programa Moniuszko Stanisław'ın  ''halka operası- mazur''adlı eseriyle başlayacak Orkestra , Paris Rostropovitch Yarışması, Berlin Grand Prix Feuermann ve Kronberg Uluslararası Pablo Casals Yarışması gibi önemli yarışmaları kazanmış olan , Julian Steckel'in solistliğinde Antonin Dvorak'ın ''viyolonsel konçertosunu'' seslendirecek. 600 yıllık dostluğu pekiştiren konser P. I. Tchaikovsky'nin 6 numaralı Senfonisiyle sonlanacak.

 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın