Sen Aydınlatırsın Gecyi film gösterimi

27 Aralık 2013, 15:00 - 21:30 Konak Kültürevi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Ünlü Yönetmen Onur Ünlü'nün Sen Aydınlatırsın Geceyi filmi saat 15:00 ve 18:00'da iki seans olarak gösterilecek ve gösterimlerin ardından Onur Ünlü söyleşi için sizlerle olacak.

Sen Aydınlatırsın Geceyi:

Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Serkan Keskin
Ahmet Mümtaz Taylan, Ercan Kesal Cengiz Bozkurt

Konu:

Cemal, Manisa'nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal'in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... Öte yandan hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz... Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...
• 32. İstanbul Film Festivali En İyi Film, En İyi Kurgu, En İyi Senaryo ve FIPRESCI ödülleri

Onur Ünlü:

1973 yılında İzmit'te doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Milimleri Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılında Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi.
 

FİLMLERİ
Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 , Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi 2011, Beş Şehir 2009,
Güneşin Oğlu 2008, Polis 2006