Şarkılarını "Korumaya muhtaç çocuklar" için söyleyecek

14 Aralık 2013, 20:30
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Türk müziğinin güçlü sesi Şevval Sam, 14 Aralık Cumartesi günü saat 20.30'da Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki konserinde, şarkılarını "Korumaya Muhtaç Çocuklar" için seslendirecek.

Bursa Koza Lions Kulübü, Türk müziğinin güçlü kadın solistlerinden Şevval Sam'ı Bursalı sevenleriyle buluşturacak.

14 Aralık Cumartesi günü saat 20.30'da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde

"Korunmaya Muhtaç Çocuklarla Yaratıcı Drama Atölyesi Çalışmaları" projesine destek kapsamında düzenlenecek konserde, Şevval Sam gibi değerli bir sesi ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Bursa Koza Lions Kulübü Başkanı Gül Liman, "Kulüp olarak bu dönem yine 'Önce Çocuklar' dedik ve bu sefer önceliği korumaya muhtaç çocuklara verdik. Bu kapsamda da Korunmaya Muhtaç Çocuklarla Yaratıcı Drama Atölyesi Çalışmalarını başlatabilmek amacıyla böyle bir konser düzenliyoruz" dedi.

Projeyi, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiklerini belirten Gül Liman, Koruma muhtaç çocuklara yönelik olarak gerçekleştirilecek yaratıcı drama çalışmalarını projesini hayata geçirmek istemelerindeki amaç hakkında şunları söyledi:

"Yaratıcı Drama Çalışmaları ile amacımız, çeşitli nedenler ile yaşama çok zorlu koşullarda başlamak zorunda bırakılan gençlerimize önce kendilerini daha sonra yaşamı çeşitli yönleri ile tanıma fırsatı vermektir. Ayrıca özgüven oluşturma ve koruma, kendini doğru ifade etme, hızlı ve doğru algılama, zamanı doğru ve yararlı kullanma, yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlama, eleştirel düşünme yeteneği kazandırma, sosyal gelişim ve çalışma alışkanlığı kazandırma, kendine güven duyma ve karar verme becerileri kazandırma, dil ve iletişim becerileri kazandırma da hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Gül Liman, 14 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşecek Şevval Sam konserinden elde edilecek gelirin, bu proje kapsamında değerlendirileceğini sözlerine ekledi.