Sagopa Kajmer - Birol Giray

24 Aralık 2015, 21:00 Jolly Joker Bursa
İzleyici Kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Rap müziğin sevilen ismi Sagopa Kajmer ve Türkiye'de elektronik müzik denildiğinde ilk akla gelen isim Birol Giray "BeeGee" birlikte ilk defa 24 Aralık'ta Jolly Joker Bursa'da sahne alıyor.

Rap müziğin sevilen ismi Sagopa Kajmer ve Türkiye'de elektronik müzik denildiğinde ilk akla gelen isim Birol Giray "BeeGee" birlikte ilk defa 24 Aralık'ta Jolly Joker Bursa'da sahne alıyor.

2014 yılında büyük ses getiren Abrakadabra'dan sonra, 2015 Kasım ayında yayınladıkları "Naber" ile müzik listelerinde zirveye oturan Sagopa Kajmer ve Birol Giray "BeeGee" ilk defa Jolly Joker Bursa'da sahne alıyor. Sahne şovları ve bir konserden öte, uzun soluklu bir müzik maratonu olacak etkinlikte Sagopa Kajmer ve BeeGee öncesinde Sezer Uysal DJ kabininde yer alacak.

Bu tarihi gecede yerinizi almak ve efsanevi iki ismin ilk defa birlikte sahne alacağı bu geceye tanık olmak için elinizi çabuk tutun!

Sagop Kajmer
Yunus Özyavuz, müzik yaşamına Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başlamıştır. O sırada rapper M.C. (Rapper Mic Check ve DJ Mic Check adıyla) "Müstear" ismini kullandı. 1998'de yeraltı rap dünyasında Temmuz 2013'te varlığı son bulan bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurmuştur. Kuvvetmira grubunda hâlen kendisi ve Kolera bulunmaktadır. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlâsıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de Silahsız Kuvvet mahlasıyla peş peşe Sözlerim Silahım ve İhtiyar Heyeti isimli iki albüm çıkarmıştır. Daha sonra Silahsız Kuvvet mâhlasını bırakıp Sagopa Kajmer mâhlasıyla müzik yaşantısına devam etmiştir. Ardından Bir Pesimistin Gözyaşları (2004) ve Romantizma (2005) albümlerini çıkarmıştır.

Sagopa Kajmer, hem albümlerini kendi plâk şirketinden çıkartmak, hem de yeni yeteneklere kapı açmak amacıyla 11 Ağustos 2005'te eşi Kolera (Esen Güler Özyavuz) ile birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurmuşlardır. 2008 yılında 'En iyi albümüm' dediği Kötü İnsanları Tanıma Senesi albümünü piyasaya sunmuştur. Ayrıca 2008 yılında MTV Türkiye tarafından Avrupa Müzik Ödüleri'nde Hip-Hop kategorisinden Türkiye'de yılın en iyisi olmaya aday olmuştur ve EMA Party'deki performansıyla ve seyircileriyle dikkat çekmiştir.

Birol Giray "BeeGee"
Müzik hayatına 1982 yılında İstanbul'da başlayan Birol Giray, BeeGee ismiyle Türkiye ve yurtdışında halen başarıyla sürdürdüğü 30 seneyi aşan DJ'lik kariyerinin yanı sıra, Türkiye'de eğlence sektörü ve müzik radyoculuğu konularında önemli başarılara imza atmıştır. Kurucuları arasında rol oynadığı Staras ve Power FM görevleriyle eşzamanlı organizasyon alanında Ahmet San ile önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. 1997 yılında kurulan ve halen Türkiye'nin en önemli müzik organizasyonlarının arkasında yer alan Production Department'ı takiben, 1999 yılında Türkiye'nin en büyük elektronik müzik markası ve radyosu FG'yi yaratarak şirket gruplarına 2005 yılında eşsiz müzikal kaliteye sahip Lounge FM'i dahil etmişlerdir. Daft Punk, Jamiroquai, The Prodigy ve türünün önemli örneklerinden sayısız isimi çeşitli organizasyonlarda türk dinleyicilere ulaştırmış olmanın yanı sıra, uluslararası çevrede de dikkat çeken Electronica Festival ve Chill-Out Festival organizasyonlarını halen başarıyla sürdürmektedir. Birol Giray "BeeGee" her Çarşamba ve Cumartesi geceleri FG 93.7'de radyo programlarına devam etmektedir.

Sezer Uysal
Elektronik müzikle 17 yaşında Bursa'da uğraşmaya başlayan Sezer Uysal, bu alandaki yeteneklerini sergilemeye ve geliştirmeye devam ederek, Türkiye'nin bu alanda ki en usta isimleri arasına girmiştir. Akademik olarak herhangi bir çalışmada bulunmamasına karşılık, oldukça başarılı parçalara imza atarak, yeteneğini müzik yapımcılığı alanında da ıspat etmiştir. Dünyaca ünlü "Prodigy" grubunun "Breathe" isimli parçasına yaptığı cover ile Dubfire, Flash Brothers, Thomas Penton, Eric Entrena ve daha birçok ünlü isimden olumlu tepkiler alan Sezer Uysal, gelişimini noktalamayarak birçok kesim tarafından takdire şayan eserler ortaya koymakla taçlandırıldı. Rusya, Finlandiya, Hong Kong, Türkiye ve dünyadaki birçok elektronik müzik etkinliğinde performans gösteren Sezer Uysal, o dönemlerde kendisini yeni yeni tanımaya başlayan insanlar tarafından bir seyirci ve hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Kuruculuğunu kendisinin üstlendiği ve 2008 yılında hayata geçirdiği ilk plak şirketini "Dark Pleasure Records" ile sayısız parçalar yayınlayan Uysal, 'Buddha Bar' isimli albümün 14. sayısına 'Baku' isimli parçası ile girmeyi başararak dans müziği alanında olağan dışı başarılarının yetenek, inanç, kulak gibi birçok faktörün sentezlenmesi sonucunda olabileceğini düşündüğünü ve hiç bir başarının kendiliğinden gelemeyeceğini belirtmiştir. Günümüzde ise, halen çalışmalarına devam eden Sezer Uysal, dünyanın bir çok ülkesindeki etkinliklerde çalarak, dinleyici kitlesini büyütmeye devam ediyor ve her cumartesi akşamı 21:00 - 22:00 arasında FG 93.7'de dinleyicileri ile buluşuyor.