'Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin'

18 Mart 2014, 09:30
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Sağlıklı süt tüketiminin önemi ve açık sütün sağlık açısından yarattığı tehlikeler konusunda toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan 'Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin' kampanyasının yeni adresi Bursa...

Sağlıklı süt tüketiminin önemi ve açık sütün sağlık açısından yarattığı tehlikeler konusunda toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan 'Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin' kampanyasının yeni adresi Bursa... 2001 yılından bu yana Tetra Pak tarafından sürdürülen "Sağlık için, Sağlıklı Süt İçin" kampanyası 13 yıldır aralıksız devam ediyor.

Tetra Pak'ın düzenlediği seminere Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü yetkilileri de katılıyor. 'Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin' seminerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanju Besler konuşmacı olarak katılacak. Prof. Dr. Ünal ve Prof. Dr. Besler, sütün insan beslenmesindeki önemini ve açıkta satılan sütlerin saçtığı tehlikeler konusunda konuşacak.

Bursa'da, 18 Mart Salı günü, BUTTİM Kongre Merkezi A Salonu'nda yapılacak 'Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin' seminerine katılımınızdan büyük mutluluk duyacağız.

 

Program:
09.30 - 10.00    Hoş geldiniz ikramı
10.00 - 10.15    Açılış konuşmaları
10.15 - 11.30    Seminer
                        Prof. Dr. Tanju Besler
                        Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı
                        Prof. Dr. Serhat Ünal
                        Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı
11.30 - 12.00    Soru- Cevap Bölümü