Oyun dostu okul

02 Mart 2019, 09:00 - 12:00 Tayyare Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Okul Öncesi Eğitimin duayeni Prof. Dr. Belma Tuğrul, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu, New Toys Akıl ve Zekâ Oyunları'nın sponsorluğu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Bursa'da "Oyun Dostu Okul" konulu bir seminer verecek.

Gerek ulusal gerek uluslararası verdiği konferanslarda eğitimcilere oyunun; çocukların dünyayı anlamalarında en etkili dil olduğunu ve ders ile oyunun iç içe olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Belma Tuğrul, 2 Mart Cumartesi günü Bursa'da öğretmenlerle buluşacak. Tayyare Kültür Merkezi'nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla gerçekleşecek seminere özellikle okul öncesi eğitimcilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Katılımcıların hep birlikte oyun oynayarak başlayacağı seminer, bir sosyal sorumluluk projesine de imza atacak. Öğretmenlerin ücretsiz katılacağı seminere gelirken bir oyuncak getirmesi isteniyor. Kumbarada biriktirilecek oyuncaklar, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uygun gördüğü ve ihtiyacı olan bir okula bağışlanacak. Prof. Dr. Belma Tuğrul'u dinlemek isteyen tüm devlet ve özel okul öncesi öğretmen ve yöneticilerinin aşağıdaki linkten kayıt olması gerekiyor.