Okullar Arası Atık Pil Yarışması

09 Ocak 2014 - 15 Nisan 2014
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Osmangazi Belediyesi'nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği ile birlikte Bursa genelindeki okulları kapsayan "ödüllü atık pil toplama yarışması" başladı. 15 Nisan'da sona erecek yarışmada en çok pil toplayan okullar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.


Çevre konusunda geliştirdiği projelerin yanı sıra düzenlediği kampanyalarla vatandaşları çevreye sahip çıkmaya davet eden Osmangazi Belediyesi, yeni bir çevre kampanyasına daha imza attı. Taşınabilir Pil İthalatçıları ve Üreticileri Derneği (TAP) ile birlikte yürütülen atık pil toplama yarışması, Bursa genelindeki tüm okulları kapsıyor. Başlatılan kampanya çerçevesinde okullar arasında yapılacak yarışmada öğrenci başına en fazla atık pil toplayan okullar başarılı sayılacak.15 Nisan 2014 tarihinde sona erecek olan yarışmada İl genelinden tüm ilkokul ve orta öğretim okulları katılabilecek.

Projeye katılmak isteyen okullar, 15 Nisan 2014 tarihe kadar topladığı atık pilleri 270 70 99 numaralı telefona bildirerek yarışmaya katılabilir. Birinci olan okula fotokopi makinesi, ikinciye laboratuar seti, üçüncü, dördüncü ve beşinciye ise satranç takımı ve satranç eğitim panosu hediye edilecek.