Niyazi Koyuncu Konseri

17 Mayıs 2015, 20:30 Tayyare Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

18 yaş ve üzeri için uygun

  • Etkinlik Detayları
Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu, "Muço Pa" ile 17 Mayıs akşamı Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde...

Artvin doğumlu Niyazi Koyuncu'nun müzikle tanışması ve bugünkü kimliğinin oluşması çocukluk yıllarına rastlar. Bu kimliğin oluşmasında, Karadeniz'in renkliliğinin, yöre halkından duyduğu ezgilerin ve gözlemlediği kültürlerin önemi büyüktür.

Kalabalığın önünde ilk kez şarkı söylemesi eğitim aldığı Eskişehir'de bir tesadüfle başlar ve o geceden sonra, kendisini en çok mutlu eden şeyin ne olduğunu bulur. Daha sonra "Seritana" -Lazca 'Karanlıktaki Işık' anlamına gelen - adlı etnik müzik grubunu kurar. Grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu, sanatın en çok sokakta var olduğuna inandı ve buradaki gerçeklikten beslendi.

Grubuyla beraber İstanbul'a gelen Niyazi Koyuncu, bir süre sonra grubun dağılmasıyla yaşama dair kaygılarını, isyanlarını ve umutlarını tek başına söylemeye başlar. Herkesin "kendi dilinde" özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünyayı düşleyen sanatçı, ilk solo albümü "Muço Pa" (Nasıl Yapayım) ile karşınızda... Niyazi Koyuncu, dinleyenlere Türkçe, Lazca Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılarla sesleniyor.

Muço Pa ile sizlere hayatı sorgulatan Niyazi Koyuncu, dünyayı güzelleştirmenin yolunu, farklılıkların bir araya gelmesinde görüyor.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın