Nefesinizi tutun, nefesli sazlar geliyor...

04 Aralık 2014, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Konserin solistlerinden Bilkent Senfoni Orkestrası Tuba sanatçısı Noriyoshi MURAKAMİ, Edward GREGSON'un Tuba konçertosunu icra edecek.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 04 ARALIK 2014 akşamı müzik severlerin karşısına alışagelmişin dışında, kalabalık kadrolu üflemeli çalgılar orkestrası ile çıkacak. Bulgar Orkestra Şefi Stanislav USHEV idaresinde gerçekleşecek konserde iki ilginç konçerto seslendirilecek.

Konserin solistlerinden Bilkent Senfoni Orkestrası Tuba sanatçısı Noriyoshi MURAKAMİ, Edward GREGSON'un Tuba konçertosunu icra edecek.Türkiyede ilk kez seslendirilecek olan bu eser hemen hemen tüm üflemeli çalgılar ailesini bir araya getiriyor.

Konserin diğer solisti Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Viyolonsel sanatçısı Emre SAYARI olacak. Orkestra, 20.yüzyılın en uçuk caz ve klasik piyanistlerinden olan Friedrich Gulda'nın Viyolonsel ve Üflemeli Çalgılar İçin Konçertosu'nu müzik severlerin beğenisine sunacak.Eser ilginç yapısıyla pop, caz, barok,klasik,ve marş motiflerin tamamını bünyesinde barındırıyor.
               
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Filarmoni Derneği katkılarıyla,
04 aralık 2014 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos'da gerçekleşecek Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Üflemeli Çalgılar konserinde buluşmak dileğiyle...

BİLET SATIŞ YERLERİ:
• Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3
• Bursa Senfoni dinleyicileri biletlerini"MyBilet" sitesinden de satın alabilirler.(Bilet Gişemizde oluşan yoğunluğu  önlemek için MyBilet'ten bilet satın alan seyircilerimizin,konserden en geç yarım saat önce salonda olmaları rica olunur.)

MyBilet Satış Noktaları : Cinemaximum Carrefour Nilüfer- Bursa / Cinetech Zafer Plaza

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın