Dünya Şiir Günü Etkinlikleri / Onur Konuğu: Gülseli İnal

21 Mart Perşembe saat 19:00'da Nâzım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleştireceğimiz Dünya Şiir Günü etkinliklerinde buluşalım!

Halktan Biri / Komedia Türk Bursa Tiyatro

Travis Pine; ABD hükümeti tarafından çok kez hayal kırıklığına uğramış, işinden atılmış, açlık sınırında yaşıyor olmasına rağmen ülkesini çok seven ve ülkedeki sorunlara karşı duyarsız kalamayan orta gelirli bir vatandaştır.

Hakikat, Elbet Bir Gün Bursa Tiyatro

"Deli dediğin gerçeği çalınandır" Bütün normallerin değiştiği, değerlerin alt üst olduğu 'uzak' bir ülkede, hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son mektubun şarkılarla beraber anlatılan, etkileyici hikayesi. Uzak olmayan bir distopya. Berkay Ateş'e Cevdet Kudret Edebiyat ödülü kazandıran "Hakikat Elbet Bir Gün" Tiyatro D22 ve Datça Tiyatro Festivali işbirliğiyle sahnede.

Fermanlı Deli Hazretleri Bursa Tiyatro

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde İstanbul'da geçer. Dönemin sadrazamı Mustafa Paşa'nın vekilharç kâtibi Musa Efendi, Padişah'ın fermanı ile darağacına asılır. Asıldığı ağaç ağırlığına dayanamaz ve Musa Efendi düşer...

İznik Ekinoks Festivali

İznik dünyadaki en güzel gün batımından biri olan Ekinoks dönemini festival ile karşılamaya hazırlanıyor.

İHA 1 - Drone Eğitimi

SOLEIL Art Ajans olarak, 19 Mayıs Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğiyle Bursa'da ilk kez düzenlenecek olan İHA-1 resmi ve geçerli Sertifikalı Drone eğitimi Merinos AKKM'de. 

6. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

Yedi konuk ülke olacak. Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Karadağ ve Kosova. Festival perdesi geleneksel olduğu üzere 8 Mart'ta açılacak.

Ben Sinbad Bursa Tiyatro

Binbir Gece Masalları'ndan birinin kahramanı olan Sinbad, Basra'da yaşayan bir tüccardır. Asya, Afrika ve Güney Denizleri boyunca yaptığı seferler sırasında karşılaştığı fantastik, büyülü ve farklı canavarlar ile yaşadığı olayları anlatır.

40 Ayna Bursa Sergi

Tiyatrocuların yazgısı suya yazı yazmaya benzer. Yaşamları boyunca verdikleri emek, katlandıkları özveri, kendileriyle birlikte uçar gider. Ancak fotoğraflarda ve anılarda nesillerce yaşamaya devam eder...

Evlerin İnsan Halleri

Sezin Türk Kaya'nın "Evlerin İnsan Halleri" isimli sergisi baskı resimlerin yanı sıra sanatçının üretim sürecini de paylaştığı kalıplar ile çeşitli malzeme ve materyalleri içeriyor...

1 2 3 4 5 6 »