Kibarlık Budalası

20 Aralık 2014, 20:00
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Tiyatro Kedi'den Kibarlık Budalası adlı oyun 20 Aralık'ta Bursa Gemlik'te

Başrolünü Haldun Dormen'in oynadığı Moliere'in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 20 Aralık'ta Gemlik Manastır Kültür Merkezi'nde sahneleniyor.

17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz'i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir "soylu" ile evlendirmek... Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Ekip Adı: Tiyatro Kedi
Yazan: Moliere
Yöneten: Hakan Altıner
Uyarlayan: İpek Kadılar
Oynayan: Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Deprem, Bahadır Vatanoğlu, Aslı Şahin, Işık Selin Kuyumcu, Hilmi Özçelik

Yer: Manastır Kültür Merkezi (Gemlik - Bursa)
Tarih: 20 Aralık 2014, Cumartesi
Saat: 20.00
Bilet Fiyatları:
İletişim:  0 534 211 16 58 (Gemlik Dans ve Sanat Merkezi)