Kafkaslar Türkiye'de : LEZGİNKA Bursa Sahne Sanatları

28 Ocak 2019, 20:30 - 29 Ocak 2019, 20:30 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Kafkas Danslarının Dünyadaki En Önemli Temsilcilerinden Lezginka Yoğun İstek Üzerine 60. Sanat Yılında Yeniden Bursa'da!

Dağıstan Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu LEZGİNKA 1958 yılında kurulduğu günden günümüze kadar; Amerika, Avusturalya, Japonya, İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Almanya, Çin, Vietnam, Mısır, Yeni Zelanda, Portekiz gibi ülkeler dahil olmak üzere dünyanın 5 kıtasında 80'i aşkın ülkede 5.000'den fazla gösteri gerçekleştirmiş, 30 milyondan fazla izleyiciye ulaşmıştır. Ayrıca dünyanın en tanınmış profesyonel dans festivalleri ve yarışmalarında 50'den fazla ödül kazanmıştır.

LEZGİNKA nın her gösterisi; bir dans, zarafet ve güzellik festivalidir.

Geleneksel folklor motiflerinin çağdaş sahne yorumunu, tamamı devlet sanatçısı unvanına sahip olan dansçıların performanslarındaki yüksek ustalık ve duygusallıkla birlikte sunan LEZGİNKA izleyenlere unutulmaz bir izlenim bırakır. Ulusal çalgıların büyülü müziğiyle ve ulusal kıyafetlerin parıltısıyla izleyenlerini canlı bir karnavala davet eder.

Etnik çeşitlilik açısından dünyada bir benzeri olmayan LEZGİNKA Kafkas halklarının duygulu ve ateşli danslarından oluşan bir buçuk saatlik bir programla sahnede olacak. Özellikle kılıç dansı, davul şovu ve Dünya'da eşi benzeri olmayan ip cambazının ve akrobatik şovların yer aldığı Köyde Şenlik dansı izleyenlere muhteşem bir görsel şölen yaşatacak.

Tüm dünyada Kafkas danslarının en meşhur ismiyle LEZGİNKA 60. Sanat Yılında, yeniden Türkiye Turnesinde!

Lezginka dansını bir de LEZGİNKA Akademik Halk Dansları Topluluğu'ndan izlemek için hazır mısınız?

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın