"İtalyan gelin" dramı Nilüfer sahnesinde

25 Ekim 2013, 20:00 Nilüfer Uğur Mumcu Sahnesi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Nilüfer Belediyesi Ekim 2013 kültür ve sanat etkinlikleri 25 Ekim Cuma günü sahnelenecek "Pippa" isimli tiyatro oyunuyla devam ediyor.

İtalyan performans sanatçısı Pippa Bacca'nın 5 yıl önce 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde başlattığı "Gelin Yolculuğu", 31 Mart 2008 günü Türkiye'de acımasızca son bulmuştu. Oyun yazarı Deniz İtalya'dan gelinlikle çıktığı barış yolculuğu, Türkiye'de ölümle sonuçlanan Pippa Bacca'nın hayatını tiyatro sahnesine taşıdı.

Oyun birbiriyle paralel ilerleyen iki hikayede varolma savaşı veren bir göçmen ile projesini tamamlamaya çalışan bir sanatçının merceğinden yol hikayeleri sunuyor. Pippa Bacca'nın arkadaşı Silvia Moro ile beraber Milano'dan Kudüs'e otostopla gitmeyi ve bu şekilde bir "barış ağı" kurma çabasının anlatıldığı dramda Pippa'nın yolculuğu talihsiz bir şekilde yarım kalmadan önce, bambaşka sebeplerle Diyarbakır'dan yola çıkan Ali Rıza ile kesişiyor.

Deniz Altun'un beş Avrupa ülkesi arasında ortaklaşa gerçekleştirilen "Europe Now" projesi için kaleme alınan oyunun yönetmeni ise Lerzan Pamir. Oyunda Bekir Çiçekdemir, Burcu Seçmeer, İpek Türktan Kaynak,Kubilay Çamlıdağ gibi oyuncular rol alıyor.25 ekim Cuma günü Uğur Mumcu Sahnesi'nde tiyatroseverlerle buluşacak oyunun başlama saati ise 20:00.
 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın