İstanbul Senfonik Suiti

27 Kasım 2014, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 27 Kasım 2014 akşamı bestesi Oğuzhan BALCI'ya ait olan ve Bursa'da ilk defa seslendirilecek "İstanbul Senfonik Suiti"adlı eser ile Bursalı müzik severleri 1920 lerin İstanbul'una senfonik bir yolculuğa çıkaracak.Konserde Uzman Müzikolog ve Müzik Yazarı Ersin ANTEP 1922 yılında işgal altındaki İstanbul'u anlatacak.

   İstanbul huzursuz,  mutsuz ama umutludur . Tüm işgal kuvvetleri sinsi planlarını uygulamak üzeredir.  Şiirler, şarkılar, İstanbul ve aşıklar için yazılmakta ve söylenmektedir.

   Karekter olarak tam bir dönem müziği olan eserde Senfonik orkestranın sürekli icrasının yanısıra, Soprano Tülay UYAR, Tenor Hüseyin LİKOS ve Bas Gökhan URBEN'in solistliğine, TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Korosu, Dünya Müziği Derneği Gençlik Korusu ve Türk müziği sazlarından Sercan HALİLİ "Kemençe", Savaş ÖZKÖK "Kanun" ,Ali TÜFEKÇİ "Ney", Erdem ŞENTÜRK "Ud", eşlik edecek.

BİLET SATIŞ YERLERİ:
• Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3
• Bursa Senfoni dinleyicileri biletlerini"MyBilet" sitesinden de satın alabilirler.(Bilet Gişemizde oluşan yoğunluğu  önlemek için MyBilet'ten bilet satın alan seyircilerimizin,konserden en geç yarım saat önce salonda olmaları rica olunur.)

MyBilet Satış Noktaları : Cinemaximum Carrefour Nilüfer- Bursa / Cinetech Zafer Plaza