İstanbul Arabesque Project Bursa Konseri

06 Ağustos 2016, 23:00 Hayal Kahvesi Bursa
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
İstanbul Arabesque Project, Hayal Kahvesi Bursa'da hayranlarıyla buluşuyor.

Arabesk eserleri rock altyapılar, arabesk vokaller ve doğu vurmalıları kullanarak yorumlayan, arabesk formatında besteler yapan, bugüne kadar yaklaşık 400 konser veren ve tüm Türkiye'yi gezen Istanbul Arabesque Project, kendi bestelerini de arabesk ögelere bağlı kalarak yapıyor.

Konserlerinde Bergen'den Kamuran Akkor'a, Orhan Gencebay'dan İbrahim Tatlıses'e pek çok arabesk duayeninin eserlerini seslendiren grup, kendisini izlemeye gelen müzikseverlere arabeskin kederli değil, keyifli ve eğlenceli yönünü göstermeyi vaadediyor.

Tamamı TRT denetiminden geçen tek arabesk albüme imza atmış olan Istanbul Arabesque Project, yaptığı müziği "alternatif arabesk" olarak nitelendiriyor.

Grubun davulcusu, prodüktörü ve söz yazarı olan Barbaros Akbulut tarafından kurulan Istanbul Arabesque Project'in diğer asil üyesi grubun gitaristi, back vokali ve bestecisi ve olan Korkut Peker'dir. Bugüne dek birçok solistle çalışan gruba bas gitarda Utku Kırca vokalde Ayşegül Şirin eşlik ediyor. Istanbul Arabesque Project , 2010 yılında Hergün İsyanım Var, 2011 yılında Damarımda Kanımsın albümlerini yayımladı.