İki Efendinin Uşağı Bursa Tiyatro

15 Şubat 2019, 20:00 - 16 Şubat 2019, 15:00 Nazım Hikmet Kültürevi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
İki Efendinin Uşağı, zengin sevgililerin romantik duygulu hayatları, onların zıttı olan para kazanıp çok zor olan hayat mücadelesini sürdüren uşağın yalanlarla ve yarattığı karışıklarla süren gülmece dolu olayların öyküsüdür.

Oyunun başlıca kişileri; Venedikli zengin ama cimri olan ihtiyar tüccar Pantolone, sürekli özdeyişler söyleyen boğazına düşkün entelektüel görünmeye çalışan Bolonyalı doktor, aşkları uğruna her şeyi göze alan romantik genç sevgililer ve hizmetçi kızdır.

Aşkını bulabilmek için kılık değiştirip Venedik'e giden Beatriçe istemeden de olsa diğer aşıklarımız Slvio ve Klariçe'nin mutluluklarına gölge düşürür. Parayı her şeyin üstünde tutan Pantalone, yemekten ve konuşmaktan kendini alamayan Doktore, bir suçlamanın eşiğindeki Florindo ve karnını doyurabilmek için türlü kurnazlıklar yapan şaşkın uşağımız Trufaldino'nun yollarının kesişmesiyle bir anda olaylar içinden çıkılamaz bir hale gelir.  Karnaval ögeleri barındıran ve comedia dell' artre'nin dans, müzik, komedi unsurlarını günümüze taşıyan oyun, izleyenlere gerçek bir seyir zevki sunuyor.

Süre: İki perde

Seyirci Yaşı: 15+

Yazan: Carlo Goldoni

Çeviren: Rekin Teksoy

Yöneten: Levent Suner

Koreografi: Gökmen Kasabalı

Kostüm Tasarım: Funda Çebi

Dekor ve Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Oynayanlar: Oğuzhan Ayaz, Melisa İclâl Aydın, Mert Tiryaki, Adem Mülazım, Pınar Hande Kaplan, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Zeynep Çelik Küreş, İbrahim Ersoylu, Oğulcan Arman Uslu, Mert Özay

Saat (20:00):  15, 16 Şubat  2019

Saat (15:00):  16 Şubat  2019

Bilet fiyatları: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL - Matine 7,5 TL

(Nazım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu gişesi: 0224 413 27 37)

Tiyatro Topluluğu: Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu