İbrahim Paşa'da etkinlikler başlıyor

02 Ekim 2013, 19:30 İbrahim Paşa Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Edebiyat tutkunlarını Ekim ayında İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde bir araya getirecek olan etkinlikler, 'Meleğin Gölgesi'nden Okumalar' adlı programla, 2 Ekim Çarşamba günü (YARIN) başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa'nın kültür ve sanat yaşamına katkı sağlamaya devam ediyor. Edebiyat tutkunlarını Ekim ayında İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde bir araya getirecek olan etkinliklerin ilki, 2 Ekim Çarşamba günü (YARIN) saat 19.30'da 'Meleğin Gölgesi'nden Okumalar' adlı programla başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından Mahkeme Hamamı İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde bu yıl da birbirinden önemli programlar vatandaşlarla buluşacak. Şehrin önemli kültür sanat mekânlarından biri olan İbrahim Paşa Kültür Merkezi, bu sezon da Bursalıların ilgiyle takip edeceği bir merkez olacak.

Hece Taşları ve Edebiyat Akşamları programlarıyla ayda iki kez kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan İbrahim Paşa Kültür Merkezi, bu yıl her hafta bir etkinliğin mekânı olacak. Ekim ayında başlayacak olan yeni sezonda 'Edebiyat Akşamları' devam ederken öte yandan da 'Bir Okur Bin Okur (Güncel Gece)', 'Türkiye'de İslamcılık Tartışmaları', 'Bir Bilge Bir Şair' adlı yeni programlar başlayacak. Sanat ve edebiyat ağırlıklı programlar ile fikir ağırlıklı etkinliklerin merkezi haline gelecek olan İbrahim Paşa Kültür Merkezi, Bursa'nın yanı sıra Türkiye gündemine dair sözü olanların da buluşma noktası olacak.

Bursa Kültür AŞ tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki, 'Bir Okur Bin Okur' başlığında, 'Meleğin Gölgesi'nden Okumalar' temasıyla düzenleniyor. Mustafa Başpınar'ın konuşmacı olarak yer alacağı program, 2 Ekim Çarşamba günü (YARIN) saat 19.00'da Metin Önal Mengüşoğlu ve Cevat Akkanat'ın öncülüğünde gerçekleştirilecek. Programlar, her Çarşamba devam edecek.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın