Gezi olayları sergisi Nilüfer'de açılıyor

30 Mayıs 2014, 19:30 Nazım Hikmet Kültürevi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Yakın tarihin en önemli hareketlerinden biri olarak tarihe geçen Gezi olayları birinci yıldönümünde bir fotoğraf sergisiyle Bursa'ya taşınıyor.

Gezi olaylarının simgelerinden biri haline gelen "Gitarcı" ve "Toma" karelerine  imza atan Kemal Aslan'ın fotoğraflarından oluşan sergi Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi'nde açılacak.

"Sanat Kenti Nilüfer" önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Son dönemin en önemli hareketi olarak tarihe geçen, etkileri halen devam eden Gezi Olayları, fotoğraflarla kamuoyuna anlatılıyor. "Gitarcı" ve "Toma" fotoğraflarıyla tanınan Kemal Aslan'ın fotoğrafları, Attila Durak'ın küratörlüğü, Ayşegül Özmen'in tasarımlarıyla "Bu Daha Başlangıç / Direniş Sergisi" nde buluşuyor. Dünyada da yankı bulan Taksim Gezi Parkı protestolarının kalbinden çektiği her bir kare fotoğrafla "polis devleti" imajının şiddetini ortaya koyan Kemal Aslan, fotoğraflarını yarınlara belge olarak aktarıyor. Gezide kaybedilen tüm insanların anısı ve "Direniş" e bir saygı duruşu olarak tanımlanan, farklı ses,  görüntü, grafiti, görsel yerleştirmelerle desteklenen sergi,  30 Mayıs 2014, Cuma günü saat 19:30'da, Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi'nde açılıyor. 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın