"Gençliğin Elinden" Sergisi Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulunda

27 Mayıs 2014, 14:00
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulunun ev sahipliğinde Yıldırım İMKB Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi ortaklığıyla, " Gençliğin Elinden" sergisi görücüye çıkmaya hazırlanıyor.


Yıldırım İMKB Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi El Sanatları Teknolojisi alanı öğrencilerinin el emeği göz nuru çalışmaları geleneksel el sanatlarına örnek teşkil etmekte ve tarihten günümüze kadınların hayal dünyasının takıya, panoya, saç aksesuarlarına ve örtülere nasıl dönüştüğünü anlatmakta.

Yıldırım İMKB Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi El Sanatları Teknolojisi alanı yaratıcı öğrencilerinin ellerinden çıkan ürünler; iğne oyasından tığ işlerine, firketeden makrome örgüye, pul boncuk işlemeden meldin boncuk örmeye kadar hikayesi olan Anadolu kadının ruhunu yansıtıyor.

Geleneksel el sanatını tarihi dokularla bütünleştiren öğrenciler, yapmış oldukları panolara Atatürk portrelerini, Anıtkabir'i, Bandırma Vapuru 'nu, Atatürk'ün Selanik'teki evini ve İlk Meclisi işleyerek gençliğe önemli bir mesaj verme ve kendi öz değerlerini birleştirerek zengin bir mozaik oluşturmaktadır.

Geleneksel sanatlar ve kültürel mirası yaşatma misyonu ile hareket eden Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, tüm Bursalıları "Gençliğin Elinden" sergisine bekliyor.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın