FOTOFEST - 3. Uluslararası Fotoğraf Festivali

04 Ekim 2013 - 13 Ekim 2013 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlenen '3'üncü Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali' (FotoFest)

 'Hayatın Renkleri' temalı uluslararası yarışmada Vietnamlı Tran Van Tuy, 'Kentin Renkleri' Temalı ulusal yarışmada ise İstanbul'dan Sakine Yıldıran birinci oldu.

FotoFest bünyesinde yapılan yarışmalarda uzman jüri tarafından değerlendirilerek, dereceye giren eserlerin sahipleri ve ödülleri belli oldu. 'Hayatın Renkleri' fotoğraf yarışmasına, 1403 fotoğrafçı 5 bin 239 eserle başvurdu ve 9 eser dereceye girdi, 397 fotoğraf da sergilenmeye değer görüldü. 'Kentin Renkleri' konulu fotoğraf yarışmasına ise 776 fotoğrafçı 3 bin 640 eserle başvurdu, 6 fotoğraf dereceye girdi, 135 eser sergilenmeye değer görüldü. Uluslararası yarışmada birinci olan Tran Van Tuy 4 bin dolar, ulusal yarışmada birinci olan Sakine Yıldıran da 5 bin lira ödül kazandı.

Dereceye giren eserler ve 80 fotoğraf sanatçısının 2 bine yaklaşan fotoğrafları 5 Ekim'den itibaren Merinos AKKM Fuar Alanı'nda sergilenecek. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursalılara seslenerek, "Geleneksel 3. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) Dörtyol Kavşağı'ndan Zafer Meydanı'na Cumhuriyet Caddesi yürüyüşü için 5 Ekim Cumartesi Saat 16.00'da Dörtyol Kavşağı'nda buluşuyoruz. Bursa Fotofest Cumhuriyet Caddesi yürüyüşüne katılarak, festival coşkusuna ortak olmanızı bekliyoruz" dedi.