En tembel kedi Bursa'da

09 Şubat 2014
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Altınok Tiyatrosu'nun Garfield Live Show Komedi Festivali, ilk kez canlı canlı Türkiye turnesinde!

Bu müzikal için hazırlanmış muhteşem danslar, özel kostümler, ses, ışık efektleri, zengin oyuncu ve dansçı kadrosuyla kahramanımız Garfield ve sevimli arkadaşı Odie, sizleri gizemli bir masalın içinde eğlenceli bir yolculuğa çıkaracaklar.

Garfield'ın Yaratıcısı: Jim Davis
Oyunlaştıran ve Yöneten: Murat Altınok
Oyunun Süresi: 70 dakika / 2 perde
Garfield Live Show Komedi Festivali

Her yıl düzenlenen Komedi Festivali'nin son şampiyonu Garfield'dır. Kendine çok güvenen Garfield, birdenbire komik olmadığını fark edip yarışmayı kazanamama endişesi ile karşı karşı kalır. Yardımına sevimli dostu Odie yetişir. Odie, diyet yaptığı için biraz gergin olan Garfield'a bir hikaye kitabı hediye eder. Garfield'ın ilgisini kitapta yazanlar fazlasıyla çeker, çünkü kitapta Gizemli Orman'da bulunan bir Sihirli Göl'den ve gölde bulunan komik sudan içildiğinde komik olunacağı yazar. Sihirli Göl'ün haritasını bulan Garfield ve Odie, üç gün sonra başlayacak yarışmaya kadar hedeflerine ulaşabilmek için göle doğru yola çıkarlar. Garfield, komikliği arttıran suyundan içmeye ve Kurbağa Freddy'nin yardımıyla yarışmaya hazırlanmakta kararlıdır. Garfield Sihirli Göl'e gidiş yolculuğunda birçok ilginç karakterle karşılaşır. Sincaplar, illüzyonist bir ayı, bilmece seven tavuskuşları, timsahlar ve dost canlısı tavşanlar... Ama bunların hiçbirisi mizah ustası Kurbağa Freddy kadar ilginç değildir. Komiklik yeteneğini geri kazanmak için uzun ve zorlu bir eğitim alan Garfield, artık Komedi Festivali'ne katılmaya hazırdır.
Garfield

Garfield, yaratıcısı Jim Davis tarafından ilk olarak 19 Haziran 1978′de yaşamımıza girdi. 41 gazetede yer alan Garfield hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başladı ve 1981′e gelindiğinde Garfield 3 yaşındayken tam 850 gazetede yer almayı başardı. 2002 yılında Garfield dünyanın en çok tanınan kedisi oldu ve tam 2,570 gazetede yer aldı. Garfield'ı okuyanların sayısı ise 263 milyon kişiyi buldu. Garfield, 2004 yılında ise 2,600 gazetede, 2007 yılında 2,580 gazetede yer aldı ve Guinness Rekorlar Kitabı'nda en çok yer alan karikatür karesi olarak tarihe geçti.

Günümüzde, dünyanın en tanınmış ve en tembel sevimli kedisi olarak popülerliğini her geçen gün yaygınlaştırmakta olan, esprileri ile büyük küçük herkesin gönlünde taht kuran Garfield, yine dünyada yaklaşık 260 milyon kişinin takip ettiği sevimli çizgi karakter ve kahraman halini aldı.

Ülkemizde de Garfield'in çizgi film dizisi özellikle çocuklar tarafından takip edilen Nickeledeon TV'de yayınlanmaya devam ediyor. Garfield markası, ülkemizde giyimde, oyuncakta, okul ve kırtasiye malzemelerinde ve daha pek çok üründe çocuklar tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda Garfield'ın kitap satışları da devam ediyor.
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Orhangazi Salonu
Bilet Fiyatları :
1. Kategori - 50.00 TL
2. Kategori - 39.50 TL
Biletler, Biletix.com'dan temin edilebilir.