Egemen Berköz ile Şairin Şiir Evreni

04 Aralık 2014, 19:30 Nazım Hikmet Kültürevi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Şiir Kütüphanesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen söyleşi, 4 Aralık Perşembe 19.30'da Nazım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleşecek.

Duru, inceliklere yönelen şiiriyle kendi kuşağının özgün isimlerinden biri olan şair ve çevirmen Egemen Berköz, okurlarıyla buluşmak üzere Aralık'ta Şairin Şiir Evreni söyleşilerinin konuğu oluyor. Şiir Kütüphanesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen söyleşi, 4 Aralık Perşembe 19.30'da Nazım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleşecek.
Egemen Berköz, 1941'de Karadeniz Ereğli'de doğdu. Çocukluğunu ve ilk gençliğini Ereğli, Zonguldak ve Bolu'da yaşadı. Ankara'da Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde İtalyan Filolojisi okudu. Bolu'nun yerel gazetelerinin dışında ilk şiiri Yeditepe'de yayınlandı. Bunu sonraki yıllarda, Dost, Ataç, Yelken, Devinim, Yordam, kurucularından olduğu Alan 67, Şiir Sanatı, Soyut, Yeni Dergi, Papirüs gibi dergiler izledi. İlk şiir kitabı Çin Askeri Ah Devran'ı arkadaşı Haluk Aker'in yardımıyla kendi yayımladı. İkinci kitabı Yalnızlıklar! Yalnızlıklar! 1977'de, üçüncü kitabı Bu Kitapta Sen Nerdesin? 1981'de yayımlandı. Berköz'ün üç kitabını bir araya getiren Unutma! - Toplu Şiirler (1960 - 1979) ise 2013'te yeni baskısıyla raflardaki yerini aldı.
Egemen Berköz, Cumhuriyet Gazetesi'nde köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın