Dimitry Iskhanov Bursa Konseri

20 Nisan 2017, 20:00 Merinos Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Zerrin Karslı ve Dimitry Iskhanov Bursa'da sevenleriyle buluşuyor

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 20 Nisan Perşembe akşamı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında ilk kez 12 yaşındaki piyanist Dimitry Iskhanov'u sahnesinde ağırlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium'un katkılarıyla Bursalı sanatseverlere her hafta sanat dolu içerikler sunan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 20 Nisan Perşembe akşamı gerçekleştireceği konser ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" konserinde çocuklara; müzik eşliğinde soprano Zerrin Karslı ile renklenecek çok özel bir konser hazırlanıyor.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff'un yöneteceği konserde 12 yaşındaki piyanist Dimitry Iskhanov, BBDSO eşliğinde D.Kabalevsky'nin piyano konçertosunu seslendiriyor. Dört yaşındayken müzik yeteneği keşfedilen Iskhanov'un uluslararası birçok yarışmada dereceleri bulunuyor. Konserin devamında soprano Zerrin Karslı, J. Offenbach'ın "Hofmann'ın Masalları" operasından Olimpia'nın Aryası'nı seslendiriyor.

Konserin ikinci yarısında ise BBDSO, M. Mussorgsky'ın "Bir Sergiden Tablolar" Süitinden Cüce, D. Kabalevsky'in Galop, J. Strauss'un Pizzicato Polka, J. Haydn'ın Oyuncak Senfonisi ve W. Schroder'in Küçük Bir Gülüş Müziği (Eine Kleine Lachmusik) adlı eserlerini sahneliyor.

 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın