ÇEK Eğitim Ödülü Takvimi‏

02 Aralık 2013 - 03 Mart 2014
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
ÇEK'in geleneksel hale getirerek her yıl yerel ve ulusal kategorilerde verdiği Eğitim Ödülü'nün takvimi açıklandı.

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin geleneksel hale getirdiği "Eğitim Ödülü" takvimi açıklandı. Ödül, "yerel" ve "ulusal" olmak üzere iki kategoride verilecek.

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nden (ÇEK) yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylar 2 Aralık 2013-17 Şubat 2014 tarihleri arasında önerilecek, sonuçlar 24 Şubat 2014  tarihinde açıklanacak, ödül töreni 3 Mart'ta yapılacak.

     Çağdaş, bilimsel, laik, demokratik ve eğitim konularında toplumu bilinçlendirmeyi, Öğretim Birliği ilkelerine sahip çıkmayı görev edinen ÇEK, ödülü, eğitim konularına çaba harcayan, özveride bulunanları onurlandırmak ve topluma tanıtmak amacıyla veriyor.

ADAY GÖSTERME VE KİME VERİLİR?
  
  ÇEK üyeleri, eğitim ve öğretimle ilgili kişi, kurum ve kuruluşlar, diledikleri kişi, kurum ya da kuruluşları aday gösterebilirken, Yönetim Kurulu üyeleri aday olamıyor.
     Ödül, eğitim-öğretim kurumları yaptıran, çağdaş, demokratik, laik, bilimsel ve ulusal eğitime destek veren,  katkı sağlayan, eğitim ve öğretim sorunlarının çözümünde özgün projeler üreten ve uygulayan, inceleme, buluşlar ve yenilikler yapan, bilimsel, demokratik, çağdaş, ulusal, eğitim konularında yazılar yazan, kitap yayınlayan, Öğretim Birliği ilkelerine uygun çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşlara veriliyor.


   KİMLER ADAY GÖSTEREBİLİR?
Eğitim ve öğretimle ilgilenen tüm kişi, kurum ve kuruluşlar aday gösterebilir.
ÇEK Yönetim Kurulu üyeleri aday olamaz ve önerilemez.


ÖDÜL TAKVİMİ

a) Ödülün duyurulması ve tanıtım      : 02.12.2013
b) Adayların önerilmesi için son tarih : 17. 02.2014
c) Yönetim Kurulunda görüşülmesi     : 20.02.2014
d) Sonuçların açıklanması                   :  24.02.2014
e) Ödül töreni              :  03.03.2014