Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri...

19 Mart 2015, 20:00 Merinos Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; 19 Mart 2015 akşamı ,yaylı çalgılar orkestrası ile Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri gerçekleştirecek.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; 19 Mart 2015 akşamı ,yaylı çalgılar  orkestrası ile  Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri  gerçekleştirecek. Şef Oğuzhan BALCI'nın idaresindeki konsere, Devlet Sanatçısı Piyanist Ayşegül SARICA solist olarak katılacak.


Üstün tekniği, titiz yorumculuğu, ödünsüz sanatçı kişiliği ve eğitimciliği ile ülkemizde alanının en saygın kişiliklerinden biri olan Devlet Sanatçısı, Piyanist Ayşegül SARICA,konser akşamı  icra edeceği Johann Sebastian BACH'ın RE Minör Piyano Konçertosu  ile  Bursalı sanatseverlerle buluşacak.

Konserde BBDSO, A.VİVALDİ'nin (Alla Rustica)Yaylı sazlar için Sol Major  konçertosunu ve P.İ.Çaykovski'nin en sevdiği eseri olarak nitelendirdiği ve konser turnelerinde sık sık yönettiği "Yaylı Çalılar Orkestrası İçin Do Majör Serernadı'nı seslendirecek.

 


               
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Filarmoni Derneği katkılarıyla,

19 Mart 2015 Perşembe akşamı saat 20:00'de ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos'da gerçekleşecek Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası konserinde buluşmak dileğiyle...