Bursa Senfoni ile Binbirgece Masalları'na davet!

16 Nisan 2015, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, bu hafta ülkemizin ilk kurumsal triosu olan ARKAS TRIO'yu ve Nikolai Rimsky-Korsakov'un Binbirgece Masalları'ndan esinlenerek bestelediği sevilen eseri "Şehrazat"ı ağırlayacak.

16 Nisan 2015 Perşembe akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde BBDSO Şefi Oğuzhan BALCI şefliğinde gerçekleşecek konserin solistleri, birbirinden değerli sanatçılardan oluşan ARKAS Trio.
Ülkemizde ender yetişen, kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması'nda birincilik kazandıktan sonra dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius'tan oluşan Arkas Trio, konserin ilk bölümünde, BBDSO eşliğinde, L.van Beethoven'in başyapıtlarından Keman, Viyolonsel, Piyano ve orkestra için yazdığı "Üçlü Konçerto"sunu seslendirecek.
Konserin ikinci bölümünde ise, Rus besteci N.Rimsky-Korsakov tarafından Binbirgece Masalları'ndan esinlenilerek yazılan, İmparatorluk Rusyası tarihine has doğuya ilgiyi, oryantalizmi  Rimski-Korsakov'un yorumuyla sunan, unutulmaz başyapıtı Op.35 "Şehrazat" Senfonik Suiti, dinleyicileri bambaşka, masalsı  bir dünyaya sürükleyecek...
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Erikli Nestle Waters ve Bursa Filarmoni Derneği'nin de katkılarıyla, 16 Nisan 2015 Perşembe akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de gerçekleşecek olan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası konserinde tüm sanatseverlerle buluşmak üzere...