Bursa Kent Konseyi'nden anlamlı etkinlik

10 Mayıs 2014, 19:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi, askerlik çağına gelerek vatani görevini yerine getirecek olan engelli gençler için kına gecesi düzenliyor.

Fiziksel ve zihinsel engelleri sebebiyle yaşıtları gibi askere gidemeyen gençlerin, vatani görevlerini yerine getirebilmeleri için başlatılan '1 günlük askerlik uygulamasından yararlanacak engelli gençler, BKK Engelliler Meclisi'nin, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenleyeceği asker eğlencesinde bir araya gelecek. 10 Mayıs 2014 Cumartesi akşamı saat 19.00'da Atatürk Kongre Kültür Merkezi Açık Kapalı Otopark Üstü'nde düzenlenecek programda, engelli kınalı kuzular doyasıya eğlenecek.

BKK Başkanı Semih Pala, böylesine anlamlı bir geceye ev sahipliği yapacakları için mutluluk duyduğunu ifade etti. Türkiye'nin en büyük kent konseyi olarak örnek işler yaptıklarını belirten Pala, "Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Engelliler Şube Müdürlüğü olarak bizler engellilerin sıkıntılarını çözmek için çalışıyoruz. Ülkemizde bayrak, vatan toprağı ve vatan sevgisi kavramları çok önemlidir. Bu yüzden her erkeğin askerlik yapmanın gururunu yaşamasını istiyor. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz 'Temsili Askerlik Kına Eğlencesi'ne tüm Bursalıları davet ediyorum" dedi.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın