Bursa'da şenlik başlıyor..

24 Mayıs 2014
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bundan tam 13 sene önce lösemi ve onun zorlukları ile savaşan çocuklar ve ailelerine bir hafta armağan etmek için yola çıkan LÖSEV'in başlattığı, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın 13.sü, 31 Mayıs-7 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

"Korkmuyorum, Başaracağız " diyerek hayata geçirilecek ve lösemili çocuklarımızın, ailelerinin, gönüllülerimizin, okullarımızın, firmalarımızın, yerel yönetimlerimizin, değerli basın mensuplarımızın katılımı ile düzenlenecek hafta kapsamında tüm Türkiye'de birbirinden renkli, coşku dolu etkinlikler planlandı. Türkiye ve LÖSEV'in önderliğinde tüm dünya ülkelerine deklare edilerek, 88 ülkede 169 kanser kuruluşu tarafından tanınan hafta Ankara başta olmak üzere LÖSEV Şubelerinin bulunduğu İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya'da ve 50 farklı şehirde tüm halkın davetli olduğu etkinliklerle kutlanacak. Tüm dünya ülkelerinden hafta kapsamında karşılıklı iletişim ve dünyanın her yerinde çocukların aynı acıları paylaştığının kamuoyuyla paylaşılması amacıyla Türkiye'ye ziyarete gelen çocukların yanı sıra bu sene çocuklarımız, Rusya'nın Moskova ve Saint Petersburg şehirlerine ziyarette bulunacak.

Her sene birbirinden güzel mesajlar veren haftanın bu sene ki mesajı : "Korkmuyorum Başaracağız"... Kansere karşı toplumsal bilinçlendirme çalışmalarını da başarıyla yürüten LÖSEV, bu yıl ki mesajı ile bu hastalığa karşı korku duyup uzak durmak değil, bilinçlenerek ve destek vererek tüm engelleri aşmak ve hastalığın tedavisinde ki başarı oranlarını %100 lere çıkarabilmek amacı taşıyor.

•    Bursa'da hayata geçirilecek programlar; bu sene de tüm Bursa Halkını kucaklıyor ve kansere karşı farkındalık yaratacak nitelikte. Binlerce Bursa'lının katılımı ile hayata geçecek etkinlikler Heykel'de Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile çıkış alıyor.

•    Ve Şenlik Korteji ile Heykel'den Kent Meydanına devam ediyor.

•     Haftanın Şenliği Kent Meydanı AVM dış alanda düzenleniyor. LÖSEV çocuklarının gösterileri ve kardeş okulların renkli gösterileri ile coşacak şenliğe Bursa'lı genç sanatçılar Burak Şenöz ve Tuğba Yurt konserleri damga vuracak. LÖSEV Stantları da aynı alanda kurulacak.

•    BSMMMO Tiyatro topluluğu tarafından Tayyare Kültür Merkezinde 6 Haziran akşamı düzenlenecek LÖSEV yararına Tiyatro gösterisi Anton ÇEHOV'dan Öyküler 700 kişiyi bir araya getirecek.

•    Yine 7 Haziran "Kaç Kanser Geliyor!" Sağlık Panelinde Bursa'nın sağlıkta marka olmuş isimleri ve LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER'in de Bursa'ya gelerek katılımı ile daha da anlam kazanacak.

•    Hafta boyunca hastanelerde yatan çocuklarımıza ziyaretler düzenlenerek onlar için özel hazırlanan hediyeler sunulacak ve her zaman olduğu gibi hoşça vakit geçirmeleri sağlanacak.

BURSA PROGRAMI

31 Mayıs 2014 Cumartesi 13.45    Heykel Atatürk Anıtına Çelenk Bırakılması İle Başlayacak
31 Mayıs 2014 Hafta Korteji 14.00    Heykel'den Şenlik Alanına Kortej ile Sürecek,
31 Mayıs Cumartesi 15.00-18.00    Kent Meydanı AVM Bursa Halkının Katılımı ile Hafta Şenliği

6 Haziran Cuma 19.00-22.00    Tayyare Kültür Merkezi - BSMMMO Tiyatro Kulübü tarafından LÖSEV Yararına "Çehov'dan Öyküler" Tiyatro Gösterisi

7 Haziran Cumartesi 10.00- 14.00    Sağlık Paneli "Kaç Kanser Geliyor" Almira Otel Bursa'nın sağlıkta marka isimleri ve LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER'in katılımları ile
7 Haziran Cumartesi 10.00-18.00    "Hayatın Renkleri" Goblen Tablolar Sergisi Almira Otel