Bu konserde olmalı!

08 Şubat 2014, 20:30 Tayyare Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Türkiye'de şehir müziğinin önemli isimlerinden olan Bülent Ortaçgil, sevilen şarkılarını seslendireceği konseri ile 18 Ocak'ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde...

"Sen" isimli albümünü Ada Müzik'ten çıkartan Bülent Ortaçgil, her zamanki gibi tüm söz ve bestelerin kendisine ait olduğu bu albümde çok özel şarkılara yer verdi. Ortaçgil, yoğun konser temposuna rağmen yedi yıldır albüm yapmamıştı. Son çalışması "Sen"de yer alan yeni şarkılar sanatçının sevenlerini ziyadesiyle memnun edeceğe benziyor. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin de şiirselliği göze çarpıyor.

"Sen"de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. "Sen"in ilginç bir özelliği de 14 kişilik bir yaylı gurubuyla çalınmış olması... Bu kayıtlar Hollanda'da Power Sound stüdyosunda gerçekleştirildi.

Diğer kayıtlar Türkiye'de Ortaçgil'in yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla yapıldı. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar'a ait. Sanatçı, son stüdyo albümü "Gece Yalanları"nı 2003 yılında yine Ada Müzik etiketi ile yayınlamıştı.