BTSO ekonomiye değer katanları ödüllendiriyor!

26 Aralık 2013, 19:00 BTSO Eğitim Vadisi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası "Ekonomiye Değer Katanlar-2013" Ödül Töreni'nde farklı kategorilerde Bursa'nın fark yaratan şirket ve girişimcileri ödüllendirecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katılacağı ödül töreni, YARIN saat 19.00'da BTSO Hizmet Binası'nda yapılacak.

Bu yıl 40. kez düzenlenecek olan Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'nin Bursa'ya yakışır yeni bir konsepte kavuşturulduğunu belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay, "Ödediği yüksek vergilerle ekonomimize ivme kazandıran, yaptığı ihracatla ülkemizi uluslararası arenada temsil eden, yeni yatırım planlayan girişimcilerimizle Ar-Ge, inovasyon alanında yatırım yapanları teşvik ve motive etmek adına kategorileri bu yıl farklılaştırdık. Ödül törenimiz, Bursa'nın her yıl heyecanla beklediği bir kimliğe kavuşacak." dedi.

"İNOVASYON POTANSİYELİNİ HARETE GEÇİRMELİYİZ"
BTSO Başkanı Burkay, TÜBİTAK TEYDEB AR-GE projelerinde 2013 yılında Bursa'dan yapılan bin 418 proje başvurusunun 793'ünün desteklendiğine işaret ederek, "Türkiye'de Ar-Ge projesi üretme anlamında Bursa, Türkiye'nin yaklaşık yüzde 8'ini karşılıyor ve Türkiye Ar-Ge liginde 4. sırada yer almasını sağlıyor. Her ne kadar bu sonuçlar gurur verici de olsa, biliyoruz ki Bursa'nın potansiyeli çok daha yüksek. Dolayısıyla Ödül Törenimiz'le bu potansiyeli harekete geçirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.