Bora Öztoprak Bursa'da nispet yapacak!

30 Mayıs 2014
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
30 Mayıs Cuma gecesi BORA ÖZTOPRAK BURSA'ya "Merhaba" diyor...

İstanbul gece hayatının önemli işletmelerinden Clup Nispet, BORA ÖZTOPRAK'lı gecelerini Bursa'ya da taşıdı.

23 yıldır İstanbul restaurant ve clup sektöründe faaliyet gösteren, müzik piyasası ve eğlence hayatına damga vurmuş birçok isimle çalışmış ve  uzun yıllardır  BORA ÖZTOPRAK ile devam eden Clup Nispet, hız kesmeden yoluna devam ediyor.

Clup Nispet Bursa, 30 Mayıs 2014 Cuma Gecesi, BORA ÖZTOPRAK'ın muhteşem sahne performansı ve birbirinden güzel şarkılarıyla, Bursa Nilüfer'de bulunan  GuzellTower'da bir gece ile ilk kez kapılarını açacak.

Çok özel isimlerin de açılışta varlık gösterdiği gecemizde, siz değerli basın mensubu dostlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bora Öztoprak Kimdir?
1973 yılında, İstanbul'da doğan Bora Öztoprak, müzik hayatına babasının, henüz 5 yaşındayken yeteneğini fark etmesi üzerine aldığı piyano ile müzik hayatına başladı ve sahne ile 1989 yılında tanıştı.  Küçük bir klüpte, yalnızca gitarının eşliğinde şarkı söyleyerek sahne aldığı sırada performansını çok beğenen ünlü söz yazarı Zeynep Talu albüm yapmayı teklif etti. Ancak Bora, Üniversite'ye devam etmek istediği ve albüme henüz hazır olmadığını düşündüğü için bu teklifi geri çevirdi.

Kendi şarkılarını üniversite yıllarında yazmaya başladı. Aynı dönemde farklı klüplerde sahne programlarına devam ederken, bu kez, çalıştığı klüplerden birini işleten İlhan Şeşen'den gelen albüm teklifini kabul etti.

Unutulmaz klasikleri olarak bilinen "Seni Seviyorum", "Akdeniz Geceleri" şarkılarının da yer aldığı tamamı akustik olan kaydedilen ilk albümü "Sıra Bize de Gelecek", 1995 yılında yayınlandı ve büyük satış rakamlarına ulaştı.

1996 yılında "Bu Şehir", 1998 yılında "Başıma Bela mısın?" adlı albümleri ile 90'lı yıllara damgasını vuran Bora Öztoprak, 2002 yılında yayınladığı "Bence"adlı albümünde yer alan "Gidiyorum" adlı parçasıyla Müzik listelerinde uzun süre birinciliği kimseye bırakmadı.

Yılların yaşlandıramadığı Bora Öztoprak, yıllar içerisinde 1000'in üzerinde canlı konser, klüp ve özel performans gerçekleştirdi. Pek çok önemli ismin albümlerine çok önemli eserler verdi. 100'ü geçen yayınlanmış şarkı sözü ve besteleri bulunan Öztoprak, 2007 yılında müzikal ortağı ve yakın dostu Kaan Öztürk'ün prodüktörlüğünü yaptığı "Tam Karşındayım" albümünü yayınladı.
"Çetrefilli Yollar", "Eylül", "Büyüdü" gibi pek çok hit şarkı çıkardığı "BÜYÜDÜ" albümünü 2013 yılında çıkaran Bora Öztoprak aynı zamanda,  Müzik Eseri Sahipleri Grubu ( MSG ) yönetim Kurulu Üyesi'dir. 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın