BDDSO'dan Atatürk ve şehitlerimizi anma konseri

12 Kasım 2015, 20:08 - 13 Kasım 2015, 20:08 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
BBDSO, Atatürk ve Şehitlerimizi, Bursa'dan çıkarak dünya çapındaki parlak kariyeriyle göğsümüzü kabartan genç keman sanatçısı Emre Engin ile anıyor.

"Gençler, cesaretimizi takviye ve idâme eden sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetlerinin, vatan muhabbetinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsâli olacaksınız."

 

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözlerinin bir sembolü olarak, dünyada başarıya koşan genç sanatçılarımız arasında önemli bir yere sahip olan Engin, yaşayan efsanelerden keman virtüözü Pinchas Zukerman ile çalışmalarını ABD'de sürdürüyor. Sanatçı konserde F.Mendelssohn'un sevilen keman konçertosunu İtalyan Orkestra Şefi Alessandro Cedrone ve BBDSO eşliğinde seslendirecek.

 

Konserde ayrıca, İskoçya'nın Hebrid adalarından çok etkilenen Mendelssohn'un,  dinleyiciyi bambaşka bir diyara sürükleyen "Fingal Mağarası Uvertürü" ve dünya tarihinde bir başka deha olan W.A.Mozart'ın olağanüstü şekilde, seyahatte mola verdiği Linz şehrinde sadece 4 günde yazdığı başyapıtlarından 36.numaralı senfonisi, Şef Alessandro Cedrone ve BBDSO yorumuyla dinlenebilir.

 

Bursa Bölge Devlet Senfoni OrkestrasıKonseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 12 KASIM 2015 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi'nde ve 13 KASIM 2015 Cuma akşamı saat 20.00'de U.Ü.Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın