BBDSO Uzun yıllar unutulmayacak bir Cumhuriyet Konseri ile karşınızda!

29 Ekim 2015, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Sanat ve Atatürk konusunda geçmişten geleceğe, zaman tünelinden, bugüne bir yolculuk hikayesi...

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 29 Ekim 2015 Perşembe akşamı, sanatseverleri müzikle örülmüş, Atatürk'ün sanatla olan ilişkisini öykülendiren harika bir yolculuğa çıkarıyor.

Yazar ve Anlatıcı olarak Atatürk araştırmacısı ve yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı'nın yer alacağı , besteci ve şef Bujor Hoinic'in yönetiminde  29 Ekim 2015 Perşembe akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek konserde, tanınmış opera sanatçılarımızdan Tenor Aydın Uştuk da solist olarak yer alıyor.

Bu özel gecede, Atatürk'ün ve Cumhuriyetin ilk yıllarının pek bilinmeyen sanat öyküleri canlandırmalarla dile gelecek. ilk Türk opera eseri Özsoy Operası'nın besteleniş öyküsünden, bir dünya dansı Zeybek'e, Onuncu yıl marşının öyküsünden Semiha Berksoy'a kadar zamanda yolculuğa çıkacağınız bu sıradışı akşamı kaçırmayın !

 

Gelin Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünde bu yolculuğa birlikte çıkalım!

 

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 29 EKİM 2015 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi'nde  gerçekleşecektir.