BBDSO keman dünyasının parlayan yıldızını ağırlıyor

08 Aralık 2016, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
BBDSO 8 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek konserini, Bulgaristan Eski Kültür Bakanlarından, ünlü orkestra şefi Emil Tabakov yönetiminde sahneliyor. Solist Veriko Tchumburidze ise kemanıyla bu eşsiz gösteriye eşlik ediyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 8 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek konserini, Bulgaristan Eski Kültür Bakanlarından, ünlü orkestra şefi Emil Tabakov yönetiminde sahneliyor. Solist Veriko Tchumburidze ise kemanıyla bu eşsiz gösteriye eşlik ediyor.

Uludağ Premium sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği'nin desteğiyle klasik müzik severlere her perşembe birbirinden eşsiz konser programları hazırlayan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 8 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek "Parlayan Yıldız" konserinde bu kez de şef Emil Tabakov ve kemanda solist Veriko Tchumburidze'i ağırlıyor. Konserde, Mozart'ın "Saraydan kız kaçırma" uvertürü, Mendelssohn'un "mi minör keman konçertosu" gibi eserlere yer veriliyor.

20 yaşındayken dünyanın en prestijli yarışmalarından 15. Wieniawski Keman Yarışması'nda aldığı birincilik ödülüyle uluslararası müzik dünyasının dikkatini çeken Veriko Tchumburidze, keman eğitimine dört yaşında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Selahattin Yunkuş'un öğrencisi olarak başlamıştır. 2004 yılında "Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması" ve 2006'da Gürcistan "Ulusal Yarışması"'nda birincilik ödüllerini kazanan Veriko Tchumburidze, Eylül 2012 yılında "7. Uluslararası Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması"nda jürinin ortak kararı ile en yüksek puanla birincilik elde ederek, uluslararası festivallerden konser davetleri almıştır.

8 Aralık Perşembe günü saat 20.00'da gerçekleşecek konser, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Bursa Merinos'ta gerçekleşiyor.