BBDSO Janoska Ensemble konseri

25 Mayıs 2017, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2016-2017 konser sezonunu yüksek ritimli konseri ile kapatıyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 25 Mayıs Perşembe akşamı Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde 2016-2017 konser sezonunu, dört üstün yetenekli müzisyenin oluşturduğu "Janoska Ensemble" nin yüksek ritimli konseri ile kapatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium'un katkılarıyla Bursalıları klasik müziğin önemli eserleri ve isimleri ile buluşturan BBDSO, 25 Mayıs akşamı sezonun son konseri ile sanatseverlere yine dopdolu bir içerik sunuyor. Konserde, klasik, latin ve tango müziklerini ustaca harmanlayan, ilk albümleri "Janoska Style"ı, 2016 yılında Deutsche Grammophon'dan çıkaran ünlü "Janoska Enseble" sahne alıyor.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Öğretim Üyesi şef Burak Tüzün'ün yöneteceği konserde, Johann Strauss, Paganini, Sarasate, De La Ruz, Roman Janoska, Mozart gibi bestecilerin eserlerinden oluşan ve grup üyelerinden Frantisek Janoska tarafından düzenlenen bir repertuar seslendirilecek.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın