BBDSO Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri

19 Mayıs 2016, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 19 Mayıs özel konseri ile Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde...

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs 2016 Perşembe akşamı "Gençlik ve Spor Bayramı" başlığıyla gerçekleşecek konserinde, "Classic Meets Cuba"  ve "Mambozart" albümleriyle büyük yankı uyandıran, klasik müzikle latin ezgilerini ustaca harmanlayan dünyaca ünlü "Klazz Brothers & Cuba Percussion" ve Vokal Sanatçısı "Olvido Ruiz"i sanatseverlerle buluşturacak.

Ankara Filarmoni Orkestrası Şefi ve Müzik direktörü ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nın şefi olan Orhun Orhon'un yöneteceği konserde, Klazz Brothers'in repertuarının yanı sıra C.Gershwin'in "Küba Uvertürü" de seslendirilecek. Orhun Orhon geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 6. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Orkestra Şefi" ödülünü kazanmış, kurduğu ve şefliğini yaptığı Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası da "Yılın Orkestrası" ödülüne layık bulunmuştu.

Klazz Brothers "Salsa, Son & Co."nun hayata girmesiyle birlikte şimdi Bach'tan Çaykovski'ye, Mozart'tan Wagner'e kadar klasik öncülerin bile yeniden canlandırılabildiğini kanıtlıyor. Mozart'ın sol minor Senfonisi "Mambozart"a ve Beethoven'ın ünlü 5. Senfonisi "Cinco Salsa"ya dönüşüyor. Afrika-Küba dansı ve klasik müziğin ünlü temaları ile Avrupa müzik geleneği, iki kültür ve kıta arasında heyecanlı ve kışkırtıcı bir maceraya yelken açıyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium'un katkılarıyla 19 Mayıs 2016 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

BİLET SATIŞ:

Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)

Online Bilet Satış:   www.biletiva.com

 

 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın