BBDSO'dan Haydn'ın Türk Senfonisi!

19 Kasım 2015, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 19 KASIM 2015 Perşembe akşamı gerçekleştireceği konserde, Joseph HAYDN'ın 100 numaralı senfonisini seslendirecek.

Orkestra şefi Nezih Seçkin yönetiminde gerçekleşecek konser, W.A.Mozart'ın "Don Giovanni" operası uvertürü ile başlayacak. Ardından Solist Gülgün Akagün Sarısözen, E.Lalo'nun Viyolonsel Konçertosu'nu seslendirecek. Konserde ayrıca J.Haydn'ın Londra'da tamamladığı ve kimi basımlarda "Türk Senfonisi" adıyla da bilinen ama daha çok "Askeri" adıyla tanınan 100.Senfonisi de Bursa'lı sanatseverlerle buluşacak. Eserde Osmanlı'nın Viyana kapılarına dayanmasının ardından Avrupa'da akılda kalıcı bir yer edinen mehteran müziğini simgeleyen pek çok unsurun kullanımı nedeniyle ilk basımlarında "Türk Senfonisi" adıyla kayıtlara geçtiği düşünülüyor. Bu sıradışı konseri kaçırmayın !

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 19 KASIM 2015 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın