BBDSO'da İsmet İnönü'yü Anma Konseri!

19 Aralık 2013, 20:00 Atatürk Kongre Kültür Merkezi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 19 Aralık 2013 Perşembe akşamı saat 20.00'de gerçekleşecek "İsmet İnönü'yü Anma Konseri"nde daha önce bir Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilmemiş eserleri sahneye koyuyor.

" Nereye Aşkım" şarkı dizisinde, ilk ne zaman dinlediğimizi hatırlamadığımız, sanki kendimizi bildik bileli söylediğimiz, dinlediğimiz; bize, bizim hüznümüze, sevdamıza, acımıza, şenliğimize eşlik eden şarkılar, türkülerden oluşuyor.

o hep bildiğimiz türküler, Turgay Erdener'in duyuşuyla ve bildiğinizden farklı bir söyleyişle; ve en güzeli, o ezgilerin içinde taşıdığı geleneksel hüznünden, özleminden ya da sevincinden kopmadan, uzaklaşmadan çalındığında kulağımıza, işte o zaman yeni bir keşfe başlıyoruz demektir.

bu programda yer alan bütün bu şarkılar, Turgay Erdener' in 1990' lı yıllardan bugüne kadar besteledikleri, uyarladıkları arasından seçilmiş olan eserlerdir.

Nazım Hikmet'in aşklarını ve yaşamından kesitleri konu alan, 2002 yılında, Nazım Hikmet'in 100. Doğum Yılı nedeniyle, Turgay Erdener tarafından, Ankara Devlet Opera ve Balesi için bestelenen ve Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen, Mavi Gözlü Dev Balesi Konser Süiti de ilk kez bir senfoni orkestrası tarafından seslendirilecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Filarmoni Derneği katkılarıyla, Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı önderliğinde , Selva Erdener (soprano) ve Ahmet Baran'ın (kanun)solist olarak katılımıyla AKKM Merinos'ta gerçekleşecek İsmet İnönü'yü anma konserimizi kaçırmamanızı öneriyoruz!!!

 

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın