Arslan Bey'in Kerimesi

30 Haziran 2015, 21:45 - 15 Temmuz 2015, 21:45
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşların Ramazan ayına bambaşka bir renk katıyor.

Bursa'da, çevre yerleşimlerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile tanıştırmak amacıyla gerçekleştirilen 'Her Yerde Tiyatro' projesi, 10. yılında... Bu özel yaz sezonunda Şehir Tiyatrosu da her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşlara renkli bir Ramazan ayı yaşatıyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, 'Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun'... adlı oyunu Mustafakemalpaşa, Kestel, Yenişehir, Mudanya ve Gemlik Açık İnfaz Cezaevi'nde sahneledi. Usta sanatçıların Yeşilçam rüzgarları estirdiği oyun, tüm ilçelerde beğeniyle izlendi. Yüzüncü yılını geride bırakan Türk sinemasının unutulmaz repliklerinden derlenen ve sahnelenen oyun, 'Leyla ile Mecnun' hikâyesinin Yeşilçam uyarlamasını keyifli bir dille gözler önüne seriyor.

Şehir Tiyatrosu'nun yaz turnesinde sahnelediği ikinci oyun olan 'Arslan Bey'in Kerimesi' de Karacabey'deki ilk gösteriminin ardından seyircisiyle buluştu. Anonim bir orta oyunu metni olan Tireli'den uyarlanan 'Arslan Bey'in Kerimesi', 30 Haziran Salı günü  saat 21.45'de Orhangazi'de sahnelenecek. Ramazan ayı boyunca tüm merkez ilçelerde sahnelenecek olan oyunlar, 15 Ağustos Cumartesi tarihinden itibaren de köylerde yaşayan vatandaşların beğenisine sunulacak.

Arslan Bey'in Kerimesi
30 Haziran Salı ORHANGAZİ, saat 21:45
01 Temmuz Çarşamba ORHANELİ, saat 21:45
02 Temmuz Perşembe TİRİLYE, saat 21:45
03 Temmuz Cuma İNEGÖL, saat 21:45
11 Temmuz Cumartesi HARMANCIK, saat 23:30
12 Temmuz Pazar FSM HASTANE ALANI, saat 21:45
15 Temmuz Çarşamba KESTEL (Aile Parkı), saat 21:45

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın