58. Uluslararası Bursa Festivali

12 Haziran 2019 - 12 Temmuz 2019
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları

Bilet Satış: 

  • Zafer Plaza AVM
  • Korupark AVM - BKSTV Standı
  • ÖzdilekPark - Nilüfer
  • Merinos AKKM Gişesi (Etkinlik Günlerinde)
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu Gişesi (Etkinlik Günlerinde)

* 58. Uluslararası Bursa Festivali biletleri 28 Mayıs Salı günü saat 13:00′ da online olarak www.biletinial.com' da başlayacak.

 12.06.2019 Çarşamba / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

DEMİR DEMİRKAN & BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI

"Blues"dan "rock"a, "metal"den film ve dizi müziklerine kadar geniş bir yelpazade sayısız eserler veren ve müzik kariyerine Pentagram üyesi olarak başlayan Demirkan, yapımcı olarak da Türk rock müziğinin önemli isimleri ile çalıştı. Festivalin açılış konserinde Demir Demirkan'a Türkiye'nin ilk bölge devlet senfoni orkestrası olma özelliği taşıyan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

14.06.2019 Cuma / MERİNOS AKKM OSMANGAZİ SALONU

CECILIA KRULL

İzleyicileri ekrana kilitleyen popüler dizi La Casa De Papel'de seslendirdiği "My Life Is Going On" şarkısıyla dünya çapında bir ün kazanan Cecilia Krull, 14 Haziran'da Bursa'ya geliyor. Müzisyen bir aileden gelen, Cecilia Krull kariyerine Disney filmlerinin şarkılarını seslendirerek başladı. Müziğinde Fransız, Kübalı, Alman ve İspanyol kökenlerini yansıtan şarkıcı ve besteci, genç yaşına rağmen, günümüzün en önemli yeni kuşak caz şarkıcılarından biri olarak gösteriliyor.

Aynı zamanda Pop, Groove ve Soul gibi farklı müzik tarzlarında da şarkılar seslendiren sanatçı bugüne kadar İspanya, Fransa, İsveç, Cezayir gibi ülkelerde sahne aldı ve Vitoria, Jimmy Glass, Elias Crean, Jn77 'in the Lake, Pinto, Soto del Real, Flavor to Club, Cultural Festival European of Algiers, Carlos Ill, gibi birçok prestijli festivalde performanslar sergiledi. Cecilia Krull, 14 Haziran'da 58. Uluslararası Bursa Festivali'nde Bursalı hayranlarıyla ilk kez buluşacak.

Bilet fiyatları: 25 - 35 TL

16.06.2019 Pazar / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

KUBAT

İki yıl aradan sonra yeni albümü "Türküyüz"ü müzikseverlerle buluşturan Kubat, Türk Halk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı repertuvarıyla birlikte Anadolu'nun zengin kültürünü Bursa Festivali'ne taşıyacak.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

18.06.2019 Salı / MERİNOS AKKM OSMANGAZİ SALONU

"ÜÇ SİLAHŞOR" İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ

Alexander Dumas(pere)'ın ölümsüz eserinden bale sahnesine aktarılan ÜÇ SİLAHŞOR, Giuseppe Verdi' nin müzikleri ile hareket buluyor. Eserin senaryo ve koreografisi, 4. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri' nde Yılın Bale - Dans Koreografı ve Yılın Bale - Dans Yapımı ödülünü, V. Murat Balesine yaptıkları koreografileri ile almış Armağan Davran ve Volkan Ersoy' a ait. Eserin müzik düzenlemesi ise aynı zamanda orkestrayı yönetecek olan Bujor Hoinic tarafından gerçekleştirilmiş.

Tarihsel romanları ve oyunlarıyla haklı bir ün kazanan Alexander Dumas(pere)'ın yükselişinde en önemli role sahip olan "ÜÇ SİLAHŞOR" adlı eserin konusu 16. yüzyıl Fransa'sında geçiyor. Kardinal Richelieu ve XIII. Louis saray entrikalarının, Athos, Porthos, Aramis, D'Artagnan isimli dört gözü pek şövalyenin maceralarının hayranlık Verici bir akıcılıkla anlatıldığı romans tarzındaki "ÜÇ SİLAHŞOR", yazıldığı dönemden bugüne değin değerinden hiçbir şey yitirmedi.

Bilet fiyatları: 25 - 35 TL

19.06.2019 Çarşamba / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

CESÁRIA ÉVORA TRIBUTE

60'larında şöhreti yakalayan, sahnede devleşen, duygu yüklü şarkıları ve sahnedeki sıcak paylaşımıyla efsaneleşen ve 17 Aralık 2011'de aramızdan ayrılan Grammy Ödüllü Cesària Évora için binlerce kişi büyük sanatçıya saygılarını sunmak üzere 2012'de Toulouse, Lizbon ve Paris' te düzenlenen anma konserlerine akın etti.

Cesària'nın müzisyenleri onun müzikal geleneğini yaşatmak için Cesària Évora Orkestrası'nı kurdu. Gittiği her ülkede kapalı gişe konserlere imza atan, bugüne kadar 6 milyondan fazla albüm satan Cesària Évora; ölümünün 7.yılında yine Cabo Verde'nin en özel isimleri Lura, Teofilo Chantre, Jenifer Solidade , Lucibela, Elida Almeida ile anılıyor. Cabo Verde'nin hasret, aşk ve deniz kokan şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran, son yıllarda dünya müziğinin kazandığı en özel isimlerden biri haline gelmiş, çıplak ayaklı diva Cesària Évora'nın müziği; Cesària Évora Orkestrası eşliğinde müzikseverlerle buluşacak.

Bilet fiyatları: 25 - 35 TL

21.06.2019 Cuma / MERİNOS AKKM OSMANGAZİ SALONU

BİR TAYYARECİ VECİHİ HÜRKUŞ

İlk Türk uçağı Vecihi K-6'yı yapan ilk pilotlarımızdan Vecihi Hürkuş'un hikâyesi sahneye taşınıyor. "Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş" adlı müzikli oyunda milli kahramanlarımızdan Vecihi Hürkuş karakterini T. Murat Demirbaş canlandırırken projenin genel sanat yönetmenliğini A. Murat Gedikli üstleniyor.

Bilet fiyatları: 25 - 35 TL

25.06.2019 Salı / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

MUAZZEZ ABACI & GÖKHAN TEPE

Türünün en güçlü ve başarılı kadın sanatçılarından biri olarak kendisini kabul ettiren ve 1990 yılı Mart ayında yayınladığı Vurgun adlı albümüyle satış rekoru kırmış Muazzez Abacı ile, eğitimini Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümü'nde tamamlayan Gökhan Tepe, festival kapsamında Türk Sanat Müziği gecesinde bir araya geliyor.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

28.06.2019 Cuma / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

FATMA TURGUT & EMRE AYDIN

Türkiye'de Pop Rock müziğin önde gelen isimlerinden Emre Aydın ve Model grubu ile tanınan aynı zamanda Türk ve Batı Müziği Armonileri üzerine çalışmalar yapan Fatma Turgut bu özel proje için bir araya geliyor.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

29.06.2019 Cumartesi / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

ZERRİN ÖZER & GÖKHAN TÜRKMEN

2008 yılında "Büyük İnsan" parçasıyla müzikseverlerle buluşan ve 11 yıl içerisinde kült şarkılarıyla milyonların hayranlığını kazanan Gökhan Türkmen, bu süre zarfında onlarca ödüle layık görüldü. Sanatçı, son olarak 2019 yılında çıkardığı 'Virgül ' isimli maxi single albümüyle de büyük beğeni topladı.

Kariyeri boyunca birçok albüme imza atan Zerrin Özer; özgün tarzıyla farklı bir soluk kazandırdığı Türk Pop Müziği tarihine, adını altın harflerle yazdırdı. Zerrin Özer ve Gökhan Türkmen bu özel projeyle 1 Temmuz akşamı Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşuyor.

Bilet fiyatları : 35 - 45 TL

2.07.2019 Salı / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

İSKENDER PAYDAŞ "ZAMANSIZ ŞARKILAR SENFONİK "

Alışılagelmiş klasik müzik konserlerinden farklı olarak, "senfonik rock" tarzında gerçekleştirilen ve İskender Paydaş'ın aranjmanlarının Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirildiği "Zamansız Şarkılar Senfonik" 2 Temmuz'da Suat Suna, Özgün ve Gülçin Ergül gibi önemli sanatçıların bulunduğu konuk solistleriyle birlikte Bursalılar ile buluşmaya hazırlanıyor.

Son olarak, Adana Portakal Çiçeği Festivali'nin açılışında 55 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa seslenen "Zamansız Şarkılar Senfonik" konseri 2 Temmuz'da 58. Uluslarası Bursa Festivali kapsamında Bursalı müzik severlere seslenecek.

Senfoni orkestrası konserlerinin sanıldığı gibi yalnızca ciddi ve sakin müziklerin sahneye konulduğu bir formatı bulunmadığını belirten İskender Paydaş, tam tersine senfoni orkestralarının elinde bulundurduğu geniş olanaklar sayesinde olabilecek en hareketli ve eğlenceli müzikleri yapabilme şansı barındırdığının altını çizerken, Bursa ile buluşacak olmasının heyecanını gizlemiyor.

Bilet fiyatları: 25 - 35 TL

3.07.2019 Çarşamba / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

LOS VIVANCOS

"Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek", diyen Los Vivancos çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden kardeşlerden oluşuyor. Kardeşlik öykülerini anlattıkları ilk gösterileri "7 Hermanos" ile dünyayı dolaşan ve 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaşan Los Vivancos, 2. gösterileri "Aeternum" ile sihirli bir atmosfer sunarak senfonik müzikler ile muhteşem bir Flamenko şöleni sundu.

2016 Nisan ayında Madrid'de dünya prömiyeri yaptıkları 'Born to Dance' gösterisinde Los Vivancos; Metallica, Deep Purple, Leonard Cohen'in şarkılarının da içinde olduğu birçok klasikleşmiş şarkıyı, muhteşem dansları eşliğinde sunuyor. 'Born To Dance' gösterisinde 'tap-dance', komedi ve dövüş sanatlarını Flamenko ile eşsiz bir şekilde harmanlayan Los Vivancos bu yepyeni gösteride dünyaca bilinen şarkıları ve Joan Martorel ile ürettikleri besteleri sergiliyor. Bu eserlerin kayıtlarını Budapeşte Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiler. 11 yıl içinde '7 Hermanos' , 'Aeternum' ve 'Born to Dance' ile bizleri masalsı yolculuklara çıkaran Los Vivancos 'En İyiler - Best Of' ile 3 Temmuz'da 58. Uluslararası Bursa Festivali'nde dansseverlerle buluşacak.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

4.07.2019 Perşembe / KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

HANDE YENER

Sahne performansı, etkileyici şovları ve ses getiren kostümleriyle pop müziğin dev ismi Hande Yener, festivalin kapanışında unutulmaz bir geceye imza atacak.

Bilet fiyatları: 35 - 45 TL

7 -12 Temmuz /  KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU

33. ULUSLARARASI ALTIN KARAGÖZ HALK DANSLARI YARIŞMASI

ARJANTİN /  BANGLADEŞ /  BAŞKURDİSTAN  /  BOSNA HERSEK/  BULGARİSTAN/  CEZAYİR/  DAĞISTAN/  FİLDİŞİ SAHİLLER/  FİLİPİNLER/  GÜRCİSTAN/  KIBRIS KORE/  KOSOVA/  MACARİSTAN/  MAKEDONYA/  MALEZYA/  MEKSİKA/  MOĞOLİSTAN/  MOLDOVA/  ÖZBEKİSTAN/  POLONYA/  SENEGAL/  SLOVAKYA/  ŞİLİ/  TIMOR/  LESTE/  TÜRKMENİSTAN/  UKRAYNA/  VENEZUELA/  YAKUTİSTAN

14 - 22 Haziran /  MERİNOS ATATÜRK KONGRE MERKEZİ OSMANGAZİ SALONU FUAYESİ

BURSA BELLEK 2019

"BURSA'NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL İZLERİ " ULUSLARARASI MİNİ BASKI SERGİSİ VE EKSLİBRİS YARIŞMASI

Sanatın farklı bir yönü/tekniği Bursalılar ile buluşuyor. Küçük boyutlu baskı resim çalışmalarının örneklerinin yer aldığı sergide amaç; baskı resmin teknik avantajlarından yararlanarak Bursa'nın tarihi ve kültürel izlerini gün yüzüne çıkartmak. Mini Baskı sergisiyle birlikte "ULUSLARARASI EKSLİBRİS YARIŞMASI" düzenleyerek bir ilk de gerçekleşiyor.

Kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları, üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmaları olan "Ekslibris" sanatının farklı örneklerinin yer aldığı yarışmada eserler uluslararası seçici bir kurul tarafından değerlendirildi.

Erkin Keskin, Gonca Erim, Hasip Pektaş, Henry Tauber, Mahmut Durmuş, Marcin Bialas, Sezin Türk Kaya ve Şükrü Ertük'ün yer aldığı seçici kurulda, serginin koordinatörlüğünü de Huri Aykut Ülker üstlendi. BURSA BELLEK-2019 "BURSA'NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL İZLERİ" başlığı altındaki iki sergi ile şehrin kültür sanat yaşamına farklı bir boyut getirmeyi hedefliyoruz.

Yaklaşan Etkinlikler

Bursa’da önümüzdeki günlerde düzenlenen etkinliklere ulaşın